תאגיד הענק היפני סופטבנק מתכנן כניסה לעסקי הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סופטבנק, המתמחה בהשקעות היי טק, מתכנן כניסה לעסקי הביטוח. היא רוצה לנצל את מערך השיווק שלו למכירת פוליסות ביטוח למיליוני צרכנים ביפן ולצרכנים במדינות אסיה. בשלב ראשון, עומד סופטבנק להיכנס למערך התשלומים הפיננסיים הדיגטליים, ולעקוף את הבנקים. הקונצרן רוצה להשיג נתח ממערכת התשלומים ביפן.

סופטבנק ניהלה בעבר משא ומתן לרכישת חבילת מניות בסוויס רי, אבל נתגלו חילוקי דעות ביחס למחיר ומעורבות היפנים בענקית הביטוח, דבר שהוביל לכישלון העסקה.

סופטבנק | צילום: shutterstock

באירופה פועלים להאחדת תקנות הביטוח למל”טים

ארגון חברות הביטוח ומבטחי המשנה באירופה INSURANCE EUROPE החליט לפעול להאחדת התקנות ביחס להפעלת המל”טים )מטוס ללא טייס(. הוא הגיש הצעתו לנציבות האיחוד האירופי המטפלת בנושא גיבוש תקנות ההפעלה במדינות אירופה. ארגון חברות הביטוח האירופי ציין כי הוא מגלה אופטימיות ביחס לשימוש במל”טים, אשר משמשים גם ככלי עבודה חשוב. בנוסף, הם מהווים פוטנציאל לחדשנות במגוון סקטורים וליצירת מקומות עבודה חדשים.

אולם, הארגון מציין כי ההבדלים ביחס לפתרונות המשפטיים ביחס להפעלת המל”טים והאחריות המשפטית יכולה לפגוע בצמיחת הענף. בחלק ממדינות האיחוד האירופי מתקשות חברות הביטוח לתת כיסוי ביטוחי לנזקים שייגרמו על ידי המל”טים או אחריות בשל מחסור במידע על השימוש במל”טים וחוסר בהירות לגבי אופן הרישוי.

מל"ט | צילום: shutterstock
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email