תביעה ייצוגית נגד הראל: שולחת הודעות סמס פרסומיות ללא אפשרות לבטל אותן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תביעה ייצוגית נגד הראל הוגשה השבוע לבית משפט השלום ברחובות, בטענה כי החברה שולחת פרסומות בהודעות סמס, ללא מתן אפשרות לנמענים לסרב לקבלת הודעות הסמס.

מלבד פיצוי כספי בסך 30 שקל לכל נמען, התובעים מבקשים מבית המשפט להורות להראל לאפשר משלוח "הודעת סירוב" לקבלת דברי פרסומת באמצעות משלוח הודעת סמס, תוך חיוב הראל לפרסם את האפשרות ופרטי המשלוח של הודעות הסירוב בגוף דברי הפרסומת הנשלחים על ידה. זאת, במקום לחייב את הנמענים המעוניינים לשלוח הודעת סירוב להיכנס לאתר האינטרנט של הראל ולמסור את פרטיהם.

לטענת התביעה, הראל נוהגת לשגר דברי פרסומת בסמס לנמענים, אך הם אינם יכולים למנוע קבלת דברי פרסומת באמצעות הודעת סמס, אלא באמצעות כניסה לאתר האינטרנט של הראל. "כך יוצא שנמענים של דברי הפרסום אינם יכולים למנוע קבלת דברי פרסום נוספים, אלא לאחר השקעת זמן וטרחה – דבר שמקים עילת תביעה, הן לנמענים שנאלצו לטרוח כדי להסיר עצמם מרשימת התפוצה של המשיבה, והן לנמענים שמוותרים על הסרת פרטיהם מרשימת התפוצה של המשיבה, בשל הטרחה הכרוכה בכך, וכך ממשיכים להיחשף לדברי פרסומת של המשיבה, בהם אין להם כל עניין".

המבקשת טוענת כי אינה זוכרת שהסכימה לקבל דבר פרסום מהמשיבה, אך אינה יכולה לשלול כי עשתה כך בעבר. בכל מקרה, היא אינה מעוניינת לקבל דברי פרסומת מהראל. ואולם השימוש באתר של הראל דורש התנהלות מסורבלת שמקשה עד מאוד על הנמען המבקש לשלוח הודעת סירוב. "רק חיפוש של המלים 'הודעת סירוב' מניב תוצאה שממנה אפשר להגיע לעמוד שבו ניתן הסבר על משלוח הודעת סירוב וממנו ניתן להגיע, באמצעות לחיצה נוספת על קישור, לעמוד המאפשר משלוח הודעת סירוב בפועל. זאת ועוד, במפת האתר הדף האמור אפילו לא מופיע".

התביעה מבקשת מבית המשפט לפסוק את סכום התובענה הייצוגית עד לגבול סמכותו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email