תביעה ייצוגית נגד כלל: לא שילמה את מלוא תגמולי הנכות למבוטחיה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תביעה ייצוגית הוגשה השבוע לבית המשפט המחוזי בלוד כנגד כלל חברה לביטוח על סך כ-131 מיליון שקל, בגין אי תשלום אחוזי נכות בהתאם לתנאי הפוליסה. המבקשת היתה בת 56 כשנחבלה בגן, עת שעבדה כסייעת. היא החלה לשטוף את המרפסת, נפלה ונחבלה ביד שמאל. בחדר המיון אובחן לה שבר בשורש כף היד.

למרות טיפולים שקיבלה, היא עדיין סובלת מכאבים וממגבלות בכף יד שמאל. היא הגישה תביעה להכרה בתאונה כתאונת עבודה ולתשלום דמי פגיעה. כמו כן, הגישה תביעת נכות מעבודה לביטוח הלאומי. התביעה אושרה ולמשיבה נקבעו 10% נכות. היא פנתה לכלל בדרישה לשלם את תגמולי הביטוח בהתאם לשיעור הנכות שקבע המוסד לביטוח לאומי. כלל הסכימה לשיעור הנכות, אך טענה כי יש לפצותה לפי 7.14% מסכום הביטוח המלא, שהיה כ-100 אלף שקל, ולא 10% בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו.

כלל הגיעה לתוצאה הזו לאחר שהכפילה את אחוזי הנכות עם 50% נכות שנגרמים בגין אובדן מלא של יד שמאל וחילקה זאת באחוזי נכות של 70% שקובעות תקנות ביטוח לאומי בגין קטיעת יד שמאל. בהתאם שילמה כלל למבקשת 7,180 שקל ולא 10,056 שקל על פי 10% נכות.

לפיכך, טוענת תביעה כי כלל חייבת למבקשת את ההפרש בסך 2,876 שקל. הגדרת הקבוצה הייצוגית בתביעה זו היא כל מבוטחי המשיבה שרכשו ביטוח נכות מתאונה, לפי נספח שהטקסט שבו אינו כולל התייחסות לכך ששיעור הנכות מתאונה נקבע לפי תקנות הביטוח הלאומי, ושנגרמה להם נכות חלקית שאינה מוזכרת בנספח. לטענת התביעה, כלל אינה צריכה לבדוק תיק תיק כדי לדעת מהו סכום התביעה, מכיוון שבדו"חות הכספיים אפשר להפריד בין הנתונים ולראות את שווי תביעות הנכות. התביעה העריכה כי סכום התביעה הייצוגית מגיע לכ-131 מיליון שקל, אך טענה כי הנתון המדויק מצוי בידי כלל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email