תביעה ייצוגית נגד מגדל בגין הטעיית רוכשי ביטוח חובה באמצעות מחשבון הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לבית משפט השלום בכפר סבא הוגשה בתחילת דצמבר תביעה ייצוגית כנגד מגדל חברה לביטוח בסך 2.5 מיליון שקל בגין מצג שווא, הטעיה ורשלנות של מגדל. לטענת התביעה, מגדל מפרסמת מודעות ענק, על פני עמודים שלמים בעיתונות, בעלוני פרסום ובאינטרנט, שבהן היא פונה ללקוחות פוטנציאליים ומציעה להם הטבות שונות בביטוחים אצלה.

בין היתר, מפרסמת מגדל הצעה לביטוח חובה באתר של משרד האוצר באינטרנט, "מחשבון ביטוח". מחשבון ביטוח הוקם על ידי משרד האוצר כדי להקל על מי שמבקש להשוות בין מחירי ביטוח חובה בחברות הביטוח השונות.

המבקש התעניין בחידוש ביטוח חובה ובירר את מחירי חברות הביטוח המציעות אותו באתר. לאחר שהשלים את כל הנתונים הנדרשים באתר, מצא כי מגדל מציעה את הסכום לתשלום הנמוך ביותר מבין החברות.

לכן, בספטמבר יצר המשיב קשר עם נציגת סוכנות הביטוח "ארז אהרון סוכנות לביטוח" וביקש לרכוש ביטוח רכב חובה בסכום המוצע במחשבון הביטוח בסך 1.244 שקל. ואולם מגדל טענה כי על פי נתוני כלי הרכב של המבקש, עלות ביטוח חובה היא 1,323 שקל. המבקש התעקש על המחיר שהוצע לו באתר והנציגה ביררה שוב ושוב, אך חזרה עם אותה הצעה. היא טענה כי פער המחירים נובע ממערכת לבקרת יציבות EPS. על אף שהמבקש טען כי המערכת שמצויה במכוניתו מיובאת לארץ כשהיא כבר מובנית בתוך המכונית, השיבה הנציגה כי אין באפשרותה לבטח אותו בסכום שצוין באתר. מכאן, טוענת התביעה, ההטעיה שבפרסום.

המבקש פנה גם לסוכנויות נוספות של המשיבה, וביקש לבטח בביטוח חובה את מכוניתו במחיר המוצע באתר, וגם בעבור כלי רכב נוספים מדגמים שונים שבדק לפני כן באתר. בכל אותן הסוכנויות קיבל המבקש את אותה התשובה. מכיוון שתוקף ביטוח החובה שלו עמד לפוג, נאלץ המבקש לשלם למגדל, כשהוא חש נפסד ומרומה. "הטעיה היא הגדרה עדינה ביותר לזו", נכתב בתובענה. "מדובר בעזות מצח, בחוצפה ובהפרת כלל מסחר הוגן בסיסיים. התנהלות המשיבה וכן התייחסותה המזלזלת לפניית המבקש רק מעצימים את תחושת חוסר האונים של האזרח הקטן אל מול חברת ענק בעלת שם ודבר בתחום הביטוח".

התביעה מבקשת מבית המשפט לקבוע כי הסעד המבוקש הוא פיצוי על הנזקים הכספיים שנגרמו לכל חבר בקבוצה, בגין מניעת ההטבה המוצעת ו/או פיצוי בגין עוגמת נפש, הטעיה, בזבוז זמן, שנגרמו עקב נזקי ההטעיה, בסך 500 שקל לכל חבר בקבוצה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email