תביעות הנערים מקפריסין נגד חברות הביטוח – אנקדוטה חסרת סיכוי

כך לדברי יו"ר ועדת הבריאות בלשכה שהגיב על בקשת הפיצוי של הנערים מחברות הביטוח; "פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל לא מכסה מקרים כאלה"
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

חלק מהנערים שנחשדו באונס תיירת בריטית בקפריסין פנו לחברות שביטחו את הטיול שלהם בדרישה לקבל פיצוי כספי על כך שחופשתם באי הקפריסאי איה נאפה נהרסה. כך דווח בתחילת השבוע בחדשות ערוץ 13.

"זו אנקדוטה ותו לא", אומר סו"ב איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכת סוכני ביטוח, ומסביר: "היועצים המשפטיים של החברות שיקבלו תביעות, שבינתיים לא ברור אם קיבלו אותן בכלל, יתעמקו קצת בתביעות וידחו אותן בנימוס. זאת משום שפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל מגדירה את הכיסויים באופן מאוד מפורט וגם החריגים לא מכסים מקרים כאלה. לא ברור על מה הם יכולים לתבוע".

מורי. "פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל מגדירה את הכיסויים באופן מפורט" | צילום: גיא קרן

לדברי מורי, אם התביעה תהיה על הארכת נסיעה כפויה, ביטול הטיסה חזרה וקניית כרטיס נוסף, הרי שיש פיצוי במקרים כאלה, ואולם הכיסוי להארכת חופשה יחול רק במקרים רפואיים.

ומה עם החזר על טיסות ההורים ושהיה שלהם בקפריסין?
מורי: "הגעה של מלווה מוגדרת בפוליסה רק במקרים של אשפוז של המבוטח, וגם אז לא בכל מקרה".

גורמים בענף הביטוח מסרו ל"ביטוח ופיננסים" שמדובר בספין מצד הנערים ואף בחוצפה "ומוטב היה שישתקו ויחזרו לחייהם", אף הוסיף אחד מהם. גם הוצאות משפטיות מוחרגות בפוליסה, כך שהנערים לא יוכלו כנראה לקבל החזר על הוצאות ששילמו לעורכי הדין שלהם.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email