תדמית סוכן הביטוח – לאן?

ההתמודדות עם הירידה המתמדת של תדמיתו והרגולציה המשתנה המקשה עליו בביצוע תפקידו לא מצליחה להוריד מערכו ונחיצותו של סוכן הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה תדמית הסוכן נמצאת בירידה מתמדת, אנו מתמודדים עם רגולציה קשה אשר משתנה חדשות לבקרים ומקשה על עבודתנו מצד אחד, מותקפים על ידי התקשורת במגוון רחב של כתבות מגמתיות שכל תכליתן להציג את הסוכן באור שלילי מצד שני ולא מקבלים כל גיבוי מחברות הביטוח, שמצידן מגדילות פעילות ישירה ונוקטות בדרך של שחיקת עמלות בכל תחומי הביטוח.

כעת, שיקומה ועליית קרנה של תדמית סוכן הביטוח נופלת על כתפיה של לשכת סוכני ביטוח, הוועדות אשר היא מפעילה והעומד בראשה, אשר עובדים כולם בקדחתנות על מנת להציג את מה שכולנו כבר יודעים – אין תחליף לסוכן הביטוח. החשיבות של עבודתנו כלפי הלקוחות שלנו, הניסיון שלנו והמקצועיות הינם חשיבות מכרעת ויש בה כדי להשפיע לעיתים רבות על עתידו של הלקוח. רובוט, אפליקציה של בינה מלאכותית או מוקדן ישיר לא יוכלו לתת את המענה שאנו נותנים ללקוחותינו וזאת על אף ניסיונות להציג את ההיפך.

אל לנו להתבלבל, יחסי הסוכן־חברת ביטוח אשר לעיתים מוצגים כיחסי שותפות אינם אלא אינטרס טהור של שני הצדדים.

פעולותיהן של חברות הביטוח והרגולציה, מחייבות את הסוכן של היום למצוא אפיקי הכנסה נוספים שאינם תלויים תלות מוחלטת בחברת הביטוח, סוכן שלא ישכיל לעשות זאת עלול למצוא את עצמו בעתיד בפני שוקת שבורה.

אנו נמצאים בעידן שבו סוכן הביטוח צריך להמציא את עצמו מחדש, כוחות השוק מכתיבים לנו שלא ניתן להתמקד רק בתחום אחד, עלינו לנצל את המשאב החזק ביותר שיש לנו והוא התקשורת האישית עם הלקוחות ויכולתנו המקצועית על מנת לייצר לנו הכנסה נוספת.

ישנם היום אפיקי הכנסה נוספים שתפורים בדיוק למידותיו של הסוכן בהם הוא יכול לנצל את יכולותיו ולמקסם את הכנסתו תוך ביטול התלות בחברת הביטוח ובה בעת להעניק ללקוחותיו את השירות הטוב לו הם הורגלו.

אפיק הכנסה שכזה ניתן למצוא בכתבי השירות של החברות הפרטיות הבלתי תלויות, החל מכתבי השירות בתחום הרכב כמו גרירה ושמשות ועד לכתבי השירות הרפואיים. לעיתים רבות החברות הפרטיות מחזיקות בהסדרים וכיסויים שעולים על המקבילים בחברת הביטוח.

אותם כתבי שירות, נמצאים בחזית הטכנולוגיה, לא כפופים לבירוקרטיה ולמנגנון המסורבל של חברות הביטוח, ומעניקות שירות מהיר וטוב ללקוחותיהם. אותן חברות משלמות כיום עמלות גבוהות בהרבה מהעמלות שמשלמות חברות הביטוח וחשוב מכך, רואות בנו שותפים מלאים לדרך. וככל שתקטן התלות של הסוכן בחברת הביטוח כך יגדל כוחו ותתגלה חשיבותו.

המלצתי לסוכן של היום, לבדוק את אותם אפיקים על מנת לדאוג למחר, כולנו מתפרנסים ממכירת ביטוח ולא נפסיק למכור, אבל קיימת חשיבות מכרעת לשילוב של אפיקי הכנסה נוספים.

הכותב הינו חבר ועדת יח"צ וקשרי חוץ ובעלים של חברת 'מדי קר' כתבי שירות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email