"תהיו איש האמון והאוטוריטה המקצועית של הלקוחות שלכם"

מדי שבוע נכיר סוכנות וסוכנים צעירים, הדור הצעיר של לשכת סוכני הביטוח ⋅ והשבוע: סו”ב מיקי הרשטיק־שריקי, סוכן צעיר חבר לשכה, מנכ”ל ובעלים של סוכנות “הרשטיק־שריקי ביטוח ופיננסיים”
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 39
רישיון: פנסיוני
ותק: פעיל בתחום משנת 2008 ומורשה משנת 2012

מה עשית לפני הקריירה כסוכן ביטוח?

"את דרכי בתחום התחלתי במהלך לימודי תואר ראשון בכלכלה וניהול באוניברסיטת בן גוריון. בשנה השלישית ללימודים עבדתי בפסגות בית השקעות שם התחלתי כנציג מוקד שירות לקוחות בתחום הגמל ולאחר תקופה קצרה טיפסתי בתפקידים עד שניהלתי את מחלקת הגבייה של פסגות קופות גמל ופנסיה. במסגרת עבודתי בפסגות עשיתי את המבחנים העיוניים לטובת הוצאת רישיון סוכן פנסיוני. לאחר מכן, עבדתי כמנהל תיק בסוכנויות הסדר מבין הגדולות בשוק (אגם לידרים וקלי), שם התוודעתי לעבודה המקצועית והתמקצעתי בתחום. ממש טרום משבר הקורונה, בתחילת 2020, החלטתי לקפוץ למים ופתחתי את הסוכנות שלי".

סו"ב מיקי הרשטיק. צילום: באדיבות המצולם

למה בחרת במקצוע סוכן ביטוח? מה אתה אוהב בו?

"זה מקצוע עם שליחות; אני מתעסק עם דיני נפשות ורואה איך אני מצליח לעזור למשפחות לעבור משברים קשים בחיים שלהם. אין סיפוק גדול מזה כשלקוח מקבל הודעה שתרופה שעולה המון כסף מאושרת או שניתוח גדול שהוא צריך לעבור מאושר".

האם נתקלת בקשיים בתחילת דרכך המקצועית? ספר עליהם.

"כסוכן צעיר כל הזמן יש קשיים; אין לך יתרון לגודל מול חברות הביטוח ואם צריך משהו שהוא מעבר לידוע ולמקובל יותר קשה להשיג אישור חריג מחברות הביטוח. בדיוק בשביל זה הצטרפתי לבית סוכן 'תמורה מלאה' שהינו אחד מבתי הסוכנים הגדולים בשוק. בעזרתם אין דבר כזה בלתי אפשרי".

איך אתה מתמודד עם הרגולציה בתחום?

"ידוע שהרגולציה בתחום שלנו קשה ומכבידה. הרגולציה מחייבת אותי כל הזמן לבצע שינויים, אם זה במוצרים שאותם אני מציע ללקוחותיי או בתוכנית האסטרטגית של הסוכנות. למזלי, במסגרת עבודתי עם תמורה מלאה אנו מעודכנים כל הזמן לגבי שינויים רגולטורים ומבצעים שינויים בהתאם".

לאיזה יחס אתה זוכה בחברות הביטוח כסוכן צעיר?

"חברות הביטוח שאיתן אני עובד מטפחות מאוד את הסוכנים הצעירים. אם זה בליווי של מפקח צמוד, רפרנטים אישיים וגישה מהירה לחתמים ומנהלים בכירים. זכיתי לעבוד עם אנשים טובים ומאוד מקצועיים".

תן דוגמה לסיפור הצלחה אישי במסגרת עבודתך.

"במהלך פגישה עם לקוחה שלי הצעתי לה לפתוח פוליסת מחלות קשות המעניקה פיצוי חד פעמי בגילוי מחלה קשה. הלקוחה לא התלהבה מהביטוח אבל עם קצת שכנועים שלי רכשה אותו עם סכום פיצוי נכבד. לצערי, 4 חודשים לאחר מכן היא חלתה במחלה קשה. למרות שהיא הייתה מבוטחת במיטב הביטוחים הקיימים, ללא הביטוח הנ"ל היא הייתה נכנסת לברוך כלכלי לא פשוט. חודש מגילוי המחלה היא קיבלה את סכום הביטוח ומאז מודה לי ללא הפסקה".

יש לך טיפים לסוכנים צעירים כמוך?

"יש לי שני טיפים לסוכנים צעירים כמוני: 1. שהקו המנחה שלכם לא יהיה המחיר שאותו אתם מציעים ללקוח, אלא הערך שאתם נותנים ללקוח. תנו ללקוח טיפול של 360 מעלות ותהיו איש האמון שלו והאוטוריטה המקצועית שלו. הדבר יבטיח לכם תיק לקוחות יציב שהולך אחריכם בעיניים עצומות; 2. אל תנסו להמציא את הגלגל – תצטרפו לבית סוכן שאתם מאמינים בו ושאתם מרגישים שהכימיה איתו טובה. מקום כזה ילווה אתכם עסקית ומקצועית".

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכני הדור הצעיר?

"הלשכה יכולה וצריכה להיות הגילדה המקצועית של סוכני הביטוח ולתת מעטפת גדולה לסוכנים הצעירים, אם זה במקומות המקצועיים ואם זה במקומות של פיתוח עסק".

איך תרצה להשתלב בפעילות הלשכה?

"הייתי מאוד שמח להצטרף לפורום הצעירים של הלשכה ולהשפיע מבפנים על הענף והתחום שלנו. אין תחליף לסוכן הביטוח ולמתכנן הפיננסי. אנחנו במקום הנכון וצריכים להצעיד את התחום קדימה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email