תובנות לחיים מאוזנים – האדם השלם על פי ארגון ה-MDRT

האיזון בין החיים המקצועיים לבין החיים האישיים קיים וחשוב מאוד בארגון MDRT. במיוחד בתקופה זו חשוב לשמור על האיזון הנכון באמצעות שבעה אלמנטים שונים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מזה זמן קצר חזרתי לביתי לאחר אשפוז מתיש בבית החולים בעקבות מחלת הקורונה. קשה לתאר את הרגשת חוסר האונים ואובדן השליטה שמרגישים במחלה זו, וסוף סוף החזרה לשגרת החיים. מצב זה חידד לי, הלכה למעשה, את חשיבות האיזון בין החיים המקצועיים לבין החיים האישיים כפי שקיים בארגון ה-MDRT, ומוגדר כ-The Whole Person – האדם השלם.

העבודה שלנו כסוכני ביטוח ומתכננים פיננסיים מאוד אינטנסיבית ושוחקת, וקשורה בטיפול בנושאים רבים. במיוחד בתקופה זו המצב קשה שבעתיים, החופש המוגבל, העסקים שלא ממש עובדים כרגיל, הניסיון לשמור על העסק, על הלקוחות ועל העובדים במינימום פגיעה.

המודעות למצב גוברת בתקופה זו | צילום: shutterstock

לאורך כל הדרך עמד מולנו האתגר למצוא את האיזון הנכון בין שבעת האלמנטים: משפחה, בריאות, השכלה, קריירה, תרומה לקהילה, פיננסים ורוחניות.

המודעות גוברת

חלק רב מאתנו חיים בכדי לעבוד ולא עובדים בכדי לחיות, וזה גורם להרבה תקלות בשאר האלמנטים כפי שציינתי מעלה. הנושא כל כך ברור, אבל המודעות למצב גוברת בתקופה זו: אם משקיעים זמן רב בעבודה ומתעלמים מהבריאות, אנו יכולים להתעורר לתוך סערת בריאות, וברגע שקיימת פגיעה בבריאות זה משליך על ההישגיות שלנו, וכמובן פוגע ומשפיע על שאר תחומי חיינו.

לכן, על פי עקרונות ה-MDRT אסור להתעלם מתחום אחד מהנ"ל, ובטוחני שלכל אחד קיים סדר עדיפות בחיים או חלוקה שונה לטיפול בהשגת המטרות, מה שחשוב – העיקר הוא לנסות ולמצוא את האיזון הנכון עבור כל אחד ואחת מאתנו, ובהחלט לחיות את החיים שלנו בכל הצבעים, ולא רק בשחור לבן.

דוגמאות פרקטיות
  1. הצבת גבולות לעצמנו – הגדרת ימי ושעות עבודה הוא דבר הכרחי לא חייבים לעבוד מסביב לשעון, הגדרת ימי חופשה. תמיד ניתן לתאם פגישות בשעות העבודה שהגדרנו שתתאים ללקוחות בהתאם לו"ז האישי שנקבע.
  2. משפחה כערך – ליהנות מהמשפחה עד כמה שניתן, לבלות זמן עם ההורים המבוגרים שלנו וכמובן להשקיע בזוגיות שלנו ולהיות מעורבים ונוכחים בחיי הילדים שלנו.
  3. תרומה לקהילה – תסב לנו המון אושר, להשתתף באירועי תרומה ולהכיר יותר ויותר אנשים וכל הטוב יחזור אלינו בכפל כפליים.
  4. טיפול בגוף ובנפש שלנו – לעשות לגוף שלנו היום מה שיצטרך מחר, שש שעות שבועיות יספיקו לעשות את כל ההבדל, להגדיר שעות בוקר או ערב ולהתחייב אולי גם פעילות רוחנית.

יודעת אני שלא כל כך קל לבצע שינויים בחיים שלנו, הרבה מאתנו ירצו להיות באזור הנוחות שלהם אך לפעמים בכדי לזכות באושר רב ובחרות בלתי מוגבלת, שתשפיע מאוד על כל תחומי החיים שלנו ובשיפור התוצאות, אנו צריכים לחשב מסלול מחדש ולהשקיע בשבעת האלמנטים שישמשו לנו כהגנה מהרבה מכשולים בחיים.

תשמרו על הבריאות ועל היקרים לכם ביותר. מאחלת לכולכם ולמשפחותיכם בריאות טובה.

הכותבת, T.O.T, היא מומחית לביטוח חיים ובריאות וחברת הנהלת MDRT ישראל, MCC

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email