"תודה שהיית שם בשבילנו הסוכנים": נשיאי הלשכה בעבר ובהווה מודים למנכ"ל הלשכה הפורש מוטי קינן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בשבוע שעבר הודיע מנכ"ל הלשכה הוותיק מוטי קינן על פרישתו לאחר 23 שנה בתפקיד. לרגל עזיבתו, ביקשנו מנשיאי עבר והווה לומר כמה מלות פרידה.

נשיא הלשכה לשעבר, יוסי מנור:

מוטי ידידי ורעי היקר, יחד עבדנו ופעלנו לטובת הסוכנים והלשכה למעלה משני עשורים. האמנתי בך וביכולות המדהימות שלך מיום שהיכרנו ועבדנו יחד. קיבלת החלטה לערוך שינוי ואני מכבד את החלטתך, אבל ברגעים אלה – שבהם אתם בעצם נפרד מהתפקיד אך לא מאתנו, החברים הקרובים – אני רוצה לומר תודה על שהיית כל הזמן שם בשבילנו הסוכנים ובשבילי כנשיא. אני רוצה להודות לך על הנכונות והסבלנות הרבה, הכל בא מתוך טוב לב והרבה אהבה. אין לי ספק שעובדי הלשכה והסוכנים יתגעגעו למרץ הבלתי נלאה שבך.

"בשש שנותיי כנשיא למדתי להכיר אותך מקרוב ביותר, ברגעים הקשים וברגעי השמחה. תמיד ידעת לעמוד לצדי ולרומם את רוחי ואת רוחם של סוכני הלשכה, גם כאשר הגיעו גזרות ותקופות שבהן חשבנו שכבר אי אפשר יותר. תמיד תרמת ונתת מעבר למצופה ממך. גיליתי בך את כל התכונות האלה כשנכנסתי לתפקידי ובחרתי בך כמנכ"ל להמשיך את הדרך ולהיות האיש במרכז העשייה של לשכת סוכני ביטוח. מעבר לשעות העבודה, תמיד היית חבר נאמן. אוהב אותך מאוד ומאחל לך הצלחה בהמשך.

נשיא הלשכה לשעבר אודי כץ:

מאחר שאני פעיל בלשכה מ-1978, אני מכיר את מוטי מיומו הראשון בעבודה, לפני 23 שנה. יצא לי לעבוד אתו גם כיו"ר מחוז, כחבר ועד מנהל ולבסוף שש שנים עבדתי לצדו כנשיא. מאוד נהניתי מהעבודה עמו כמנכ"ל , הוא בעל יכולת ניהול מעולה. הוא גם גילה הבנה מעמיקה בענף הביטוח והיה לי נוח לעבוד עם מנהל שהוא לא איש ביטוח, אלא הגיע מתחום הניהול. כך היתה לי הזדמנות לשמוע קול אחר. בתקופתי, מוטי היה מעורב בכל דבר ועניין. מוטי נתן את הנשמה לסוכני הביטוח וטיפול בסוכנים זו עבודה מסביב לשעון. בשורה התחתונה הלשכה היא האיגוד המקצועי של סוכני הביטוח וכל הזמן יש פניות – כל יום, כל היום – של סוכנים שמבקשים סיוע בבעיות אישיות, או בבעיות מול חברות הביטוח אנשים לא מודעים לכמות העבודה שיש ללשכה בשגרה. בנוסף לזאת, מוטי היה מעורב בכל פגישה עם הפיקוח ובכל חוזרי הפיקוח.

"הוא ליווה אותי לאורך כמה מאבקים, בהם המאבק מול הבנקים על הייעוץ הפנסיוני ב-2007, כשאמרו שמקצוע סוכני הביטוח ייכחד. היו גם שני סבבים של מאבקים בנושא ביטוחי בריאות ואת חוזר העמלות שהיה אמור אף הוא לחסל את הסוכנים. הוא ליווה אותי לאורך כל המאבקים ונכח עמי במאות פגישות שהתקיימו עם חברות הביטוח, הפיקוח ועם ח"כים, ואף ליווה אותי במאבקים קשים מול הביטוחים הישירים. בלשכה יש כנסים רבים והוא עמד בראש המערכת של ייצור הכנסים האלו. במשך השנים הוא ייסד מערכת קשרים ענפה עם כל הגורמים והיה לו ערך מוסף אדיר לסוכנים. גם האופן שבו ניהל את הלשכה מבחינה כספית היה מאוד מוצלח. לא קל לעמוד בראש ארגון שיש בו מעל ל-4,000 סוכנים. 23 שנה לא הולכות ברגל".

נשיא הלשכה אריה אברמוביץ:

אמנם לא נהוג לומר שבחו של אדם בפניו, ובכל זאת אני מבקש לנצל את המעמד הזה בכדי להביע את הערכתי הרבה ולהודות לאדם יקר ומיוחד, מוטי קינן. מוטי, שימשת ב-23 שנה האחרונות כמנכ"ל הלשכה, השארת את חותמך על כל אחד ואחת מאתנו בלשכה. קשה לכמת במלים את מידת הסיוע שלך עבורנו בכלל ועבורי בפרט. אך מה שכן אני מבקש לומר הוא שהיתה לך השפעה מכרעת על כל מהלך ומהלך שהלשכה קידמה לאורך השנים. בפן האישי אני מבקש לחלוק בפני כולם כי ליווית אותי כנשיא חדש בדרכי, תמכת, שימשת כעוגן עבורי והיית אחד מאבני היסוד של הלשכה. לפני שמונה שנים, כזכור לך, ביקשת ממני לרוץ לראשות מחוז חיפה והצפון, מה שהוביל לתפקיד שלי כיום כנשיא הלשכה. יהיה מאוד קשה להיכנס לנעליך הגדולות. אני רוצה להודות לך מקרב לב על כל מה שעשית למעני ולמען הלשכה. מוטי, תודה רבה.

מוטי קינן נפרד מהמועצה הארצית: "מאמין כי דרכינו ייפגשו בהמשך"

"בימים אלה אני מגיע לסיומן של 23 שנות כהונה כמנכ"ל לשכת סוכני הביטוח. אני מאמין שלאורך השנים שלי אתכם השארתי חותם משמעותי בלשכה. כשנכנסתי לתפקיד בלשכה היו בזמנו כ-880 חברים, כיום מונה הלשכה 4,200 סוכנים.

"חברי הלשכה הם אנשים שתורמים מזמנם האישי, פועלים בהתנדבות מלאה כדי להגן על פרנסתם של סוכני הביטוח. אתם ראויים לכל שבח. על כתפיכם ניצבת אחריות כבדה ויש לכך משקל גדול, לאחריות שלכם ולמעורבות שלכם בתהליכים שהלשכה מנהלת ובהקפדה על כל פרט. אני מלא הערכה לאנשים שהציפו אותי במיילים ובטלפונים, גם בענף וגם מחוצה לו.

"שאלו אותי מה אני הולך לעשות בהמשך – אז אספר לכם: כרגע אני בשלבי מעבר דירה, כך שאני מתכוון לקחת לעצמי חודש של מנוחה עם משפחתי, ילדיי ונכדיי. כמו כן אני מתכוון לסיים את התואר השני שהתחלתי בלימודי משפטים, ואז אשקול את צעדיי. אני מאמין כי דרכינו עוד ייפגשו בהמשך".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email