"תוצאות הבחירות מלמדות על רצון לשינוי ותוצאות"

נשיא הלשכה הנכנס סו"ב שלמה אייזיק נשא דברים בוועידת עדיף שהתקיימה השבוע. "בימים אלו אני משלים את הרכבת התפקידים השונים לקראת כינוס המועצה על מנת שנוכל להניע מהלכים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"ברצוני להודות למאות הרבות של הסוכנות והסוכנים אשר הצביעו עבורי ואמרו את דברם באופן חד-משמעי. תוצאות הבחירות לנשיאות הלשכה ומוסדותיה מלמדות על כך שחברי הלשכה מאסו בעסקנות וכולם רוצים שינוי ותוצאות – זה בה לידי ביטוי בתוצאות הבחירות לכל מוסדות הלשכה. נוצרו תנאים שיאפשרו לי לנהל ולהוביל ביחד עם הנבחרות שלי ללא הפרעות מיוחדות", אמר סו"ב שלמה אייזיק בנאומו הראשון כנשיא לשכת סוכני הביטוח בוועידת עדיף.

אייזיק הדגיש את כמות הנשים הפעילות בלשכה ואמר: "זו הלשכה עם המספר הרב ביותר של סוכנות פעילות ולא בכדי, דאגתי לשלב בכל ועדה/סניף סוכנות – 18 סוכנות יהיו במועצה הקרובה וזה שיא עליו אני מאוד גאה".

סו"ב אייזיק. "זו הלשכה עם המספר הרב ביותר של נשים"

עוד הוסיף נשיא הלשכה: "יש לנו הרבה מאוד עבודה, גם פנימית וגם חיצונית. בימים אלו אני משלים את הרכבת התפקידים השונים לקראת כינוס המועצה הארצית ב-6 לינואר, על מנת שכבר נוכל להניע מהלכים.

"אני מאחל לכולנו קדנציה של איחוד כוחות, עשיה פוריה וחיובית ואני נרגש עד מאוד עם כניסתי לתפקיד כה אחראי. בהצלחה לכולנו ותודה על האמון", סיכם.


ברקת: "אני מקווה שנקבל גב מהסוכנים ברפורמת הסוכן האובייקטיבי"

הממונה על שוק ההון משה ברקת הדגיש כי תפקיד הסוכן חשוב, אך התריע כי הרשות תפעל ביד קשה נגד סוכנים שמסיטים כספי לקוחות ממקום למקום ורק הם מרוויחים מכך

"הנושא של סוכן אובייקטיבי זה לא נושא של אולי, זה נושא של מתי. זה נושא שילווה אותנו ויחזק את הסוכנים ויביא בשורה משמעותית חיובית ללקוחות. הסוכן צריך לבוא ולשרת את הלקוח ויקבל את שכרו מחברת הביטוח; אבל סוכן אובייקטיבי יעבוד עם מספר חברות, יקבל עמלה אחידה, ויוכל לקבל מהלקוח גם שכר על שירותים נוספים. רפורמת הסוכן האובייקטיבי היא מאוד משמעותית ותוביל אותנו בשנה הבאה, אנחנו מתקדמים להגיש הצעת חקיקה בעניין הזה. אני מקווה שנקבל גב גם מהסוכנים".

כך אמר הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת בנאומו. הוא הדגיש כי הוא רואה בתפקיד הסוכן כתפקיד חשוב ומרכזי בענף: "תמיד הכרזתי על העניין הזה וכך אני חושב; ביטוח זה דבר מורכב וצריך מי שיעמוד לצד הלקוחות וייעץ להם".

ד"ר ברקת בכנס הבריאות של הלשכה 2021 | צילום: גיא קרן

ברקת בירך את סו"ב שלמה אייזיק על בחירתו כנשיא והחמיא לסו"ב יוסי אנגלמן, שכיהן כנשיא  בפועל עד הבחירות: "אנחנו לא מכירים יותר מדי (אמר לגבי אייזיק), אבל מהמעט שאני מכיר התרשמתי כי הוא בחור רציני, אני מקווה שנמשיך את התנופה שהייתה עם לשכת סוכני הביטוח בעיקר לאחרונה, עם אנגלמן שעשה עבודה נהדרת והביא רוח חיובית שתרמה לעבודה ולממשקים בינינו לבין הסוכנים", אמר ברקת.

"נפעל ביד קשה"

הממונה התייחס לתופעות פסולות, כדבריו, בהתנהלות חלק מסוכני הביטוח: "אנחנו רואים חשיבות רבה בהתנהלות של הסוכנים, בעמידה שלהם לצד הלקוחות. מהצד השני, אנחנו רואים גם תופעות פסולות. עצרנו תופעות שבהם גורמים שונים, ביניהם סוכנים וגם גורמים שפועלים ללא רישיון. אני לא מדבר על הסוכנים ככלל, אלא על אותם גורמים שבאים ועוזרים ללקוח 'לכאורה' להסיט את כספו ממקום אחד למקום אחר ומי שנהנה בסוף זה הסוכן ולא באמת הלקוח. אלה דברים שלא נסבול.

"אנחנו מתכוונים לפעול ביד קשה כנגד אותם סוכנים שמתנהגים בצורה הזו, אנחנו נעקור תופעות פסולות מהסוג הזה. אני מקווה מאוד שאנחנו הולכים לתקופות שבהן האינטרס הציבורי יבוא ויגבר והמערכת תדע לשרת אותו", אמר ברקת.

מס הכנסה שלילי

בהתייחסו לנושא החיסכון הפנסיוני בישראל, ציין ברקת שחוק פנסיה חובה לא נאכף מספיק: "הרבה מאוד עצמאים לא חוסכים לפנסיה, אז גם לא חוסכים לעובדים שלהם ולעובדים לא תמיד יש תמריץ. בעל הכנסה נמוכה שלא מקבל הטבות מס, יעדיף שלא ירד לו מהנטו והוא נפגע בחיסכון. אנחנו מציעים הצעות על מנת לפתור את העניין הזה – ולתת מס הכנסה שלילי לפנסיה, כמו שיש מס הכנסה שלילי לשכר השוטף. זה יעודד חיסכון פנסיוני רחב וחוק פנסיה חובה יגיע למימוש המלא שלו", אמר.

ברקת התייחס בנאומו גם לרפורמה בביטוחי בריאות שביצעה הרשות, ולסיכוני סייבר ואקלים. על סיכוני הסייבר, אמר ברקת: "אנחנו לא מתפשרים ולא מתכוונים להתפשר בנושא של ניהול סיכונים וסיכוני סייבר. נרחיב את ההנחיות שלנו גם לגבי הסוכנים וגורמים אחרים שמפוקחים על ידנו ונדגיש את העניין הזה יותר ויותר, על מנת שנרגיש שהעניינים האלה מטופלים והלקוחות מוגנים.

"נכון שזה נראה רחוק, אבל נושא האקלים מתחיל להשפיע על הדרך שבה אנחנו מעצבים את מוצרי הביטוח. אנחנו בוחנים סיכוני קטסטרופות שונים, זה נושא שהולך להיות מטופל משמעותית בשנה הקרובה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email