תוקם ועדת איתור למחליף לממונה על שוק ההון דורית סלינגר

בראש הוועדה יעמוד שי באב"ד מנכ"ל משרד האוצר. ענת לוין מכלל מועמדת לתפקיד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שלח השבוע בקשה לשר האוצר משה כחלון, להקים ועדת איתור כדי לבחור מחליף לממונה על שוק ההון דורית סלינגר, שתפרוש מתפקידה בסוף אוגוסט.

מנדלבליט המליץ להקים את הוועדה ללא דיחוי, וכן לכלול בה נציגים של נציבות שירות המדינה, כנראה כדי למנוע השפעה גדולה מדי של משרד האוצר בהליך המינוי. ממשרד האוצר נמסר, כי תוקם ועדת איתור בקרוב מאוד בראשה יעמוד מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד. עוד לא נקבעו חברי הוועדה.

סלינגר | צילום: דוברות האוצר

יש לציין, כי על פי החלטת ממשלה מ־1999 לא נדרשה ועדת איתור למינוי המפקח על הביטוח, שהיה אגף בתוך משרד האוצר. ואולם לאור הפיכת הפיקוח לרשות עצמאית, סבור היועץ המשפטי לממשלה כנראה, כי יש מקום לוועדת איתור לממונה על הרשות, כפי שנהוג לגבי רשות ההגבלים העסקיים, רשות החברות וכד', על פי אותה החלטת ממשלה.

את בורסת השמות למחליף של סלינגר הובילה עד כה עו"ד מיה ליקוורניק, לשעבר שותפה בכירה באחד ממשרדי עורכי הדין המובילים הארץ, מיתר־ליקוורניק. עו"ד ליקוורניק הייתה אחת המתמודדות על תפקיד מנהל רשות החברות באוגוסט אשתקד והייתה אחת משלושה מועמדים שעליהם המליצה ועדת האיתור. כחלון בחר לבסוף את עו"ד יעקב קווינט, אך מקורבים לשר האוצר אומרים, כי עו"ד ליקוורניק מאוד הרשימה אותו וכי הוא רוצה לראות אותה באחד התפקידים הבכירים בתחום הרגולציה.

איתור לחוץ בזמן

שם בולט נוסף כמועמדת לתפקיד הוא ענת לוין, המשנה למנכ"ל כלל ביטוח וראש חטיבת ההשקעות, שהודיעה אתמול כי היא עוזבת את תפקידה. הרקע לעזיבתה הוא התמודדות על תפקיד מנכ"ל כלל ביטוח בעקבות פרישתו של איזי כהן, אך אם לא תזכה בתפקיד, היא עשויה להתמודד על תפקיד הממונה. שמות נוספים שמוזכרים כמועמדים אפשריים לתפקיד הממונה על שוק ההון הם יואב בן־אור, מנהל עמיתים, הגוף המנהל של שמונה קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר, ורמי דיין, מנכ"ל משותף של אגם לידרים.

יש לציין, כי ועדת האיתור אמורה להמליץ לשר כחלון על שלושה מועמדים לתפקיד הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, מהם כחלון יבחר את הממונה הבא. הועדה אמורה להוציא קול קורא או לפנות למועמדים ראויים בעיניה בעצמה, לראיין אותם ולהחליט על שלושת המועמדים הסופיים. בדרך כלל מדובר בתהליך שאורך מספר חדשים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email