תחזית 2022: הביקוש לביטוח צפוי לעלות ברחבי העולם – וגם ההכנסות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למרות מגפת הקורונה, רוב חברות הביטוח צופות להמשך התאוששות כלכלית מואצת והגברת ההשקעות בטכנולוגיה דיגיטלית. הביקוש לביטוח צפוי להמשיך לעלות ברחבי העולם וחלק גדול מהמבטחים צופים שההכנסות יהיו "טובות משמעותיות" בשנה הבאה – קובעת תחזית תעשיית הביטוח לשנת 2022 שהכינה חברת הייעוץ וראיית החשבון דלויט.

המחקר של דלויט, שכלל סקר בקרב עשרות חברות ביטוח בעולם, מציין שהאצת מתן החיסונים בעולם והסרת חלק מהסגרים בשנת 2021 יצר זרזים חשובים לבניה מחדש של האמון בקרב אנשים ועסקים כאחד, שסייעו בהתאוששות הכלכלית. אבל הקרב רחוק מלהסתיים, וסביר להניח שרמת אי הוודאות תימשך.

שינויים בהעדפות הצרכנים

אנשי דלויט מוסיפים שהחששות המתמשכים מהמגפה ומשינויים בהעדפות הצרכנים עלולים להוות מהמורות מהירות. הרבה מזה תלוי באיזו יעילות חברות הביטוח מנהלות את ההשקעות שלהן, בעובדים ובטכנולוגיות מתפתחות. הצפי שהעדיפויות האסטרטגיות של תעשיית הביטוח יהיו בשנה הקרובה: מודלים גמישים לעבודה, האיזון בין אוטומציה עם הצורך לשמור על מגע אנושי עם הלקוחות ופעילות רבה יותר לחיזוק האימון בין בעלי העניין בחברות כדי להגביר את האמון.

סיכוני אקלים. מכשול מרכזי שצפוי בשנת 2022 | צילום: shutterstock

האתגרים הניצבים בפני המבטחים, נאמר בתחזית, נעים בין מכשולים כלכליים כפוטנציאל לאינפלציה מתמשכת, לדאגות הקיימות כסיכוני אקלים, גיוון ענפי המשק והכללה פיננסית. יש לקחת בחשבון גם התפתחויות במוצרי הצריכה והעדפות הרכישה המתפתחות במהירות.

המחקר מדגיש שחברות הביטוח תלויות יותר ויותר בטכנולוגיות מתפתחות ובמקורות נתונים כדי להניע יעילות ולשפר את אבטחת הסייבר. עם זאת, רוב חברות הביטוח צריכות להתמקד גם בשיפור חווית הלקוח על ידי ייעול תהליכים עם אוטומציה וכן מתן שירות מותאם אישית היכן שצריך.


הברוקר הבינלאומי WTW רוכש את לידרים הישראלית

הברוקר הבינלאומי Willis Towers Watson הודיע על כוונתו לרכוש את הברוקר הישראלי לידרים. זה חלק מהמהלך לחזק את פעילות החברה בישראל והמזרח התיכון.

פמלה תומסון-הול, ראש האגף הבינלאומי ב-WTW אמרה כי "רכישת לידרים הינו צעד מרגש שמשקף את האסטרטגיה הגלובלית שלנו לעבוד עם עסקים בעלי ביצועים גבוהים ובעלי פוטנציאל גבוה בשווקים משגשגים". תומסון הוסיפה כי רכישת לידרים מחזקת את טביעת הרגל של WTW בישראל ובמזרח התיכון, כאשר "לידרים ייהנו ממינוף המומחיות והטווח הגלובלי שלנו. לידרים בנו מוניטין מוצק של חדשנות ומצוינות שמתיישרת עם הערכים והשאיפות של WTW".

לידרים, שהוקמה לפני יותר מ-20 שנה מחזיקה צוות של 45 מומחים מציעה מגוון פתרונות ביטוח מסחריים לשוק הישראלי. יש לה ניסיון בגיבוש תוכניות סיכון רב לאומיות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email