תחקיר: ישראל בדרך להפוך למרכז עולמי בטכנולוגיית ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ישראל היא אחת הכלכלות המתקדמות בעולם עם אוריינטציה טכנולוגית שנמצאת בדרך להפוך למרכז עולמי בטכנולוגית ביטוח (INSURTECH). כך קובע תחקיר של עיתון הביטוח הבריטי INTELLIGENT INSURER המתמחה בטכנולוגיות בתחום הביטוח.

המסקנה של המחקר היא שמי שיוביל את הטכנולוגיות החדשות בתחום הביטוח ויקדם מהפך בהעברת המידע בין גורמי הביטוח, תהיה העיר תל אביב. היא תהפוך למרכז טכנולוגיות חדשות עבור חברות הביטוח, מבטחי המשנה והברוקרים.

יזם הטכנולוגיות דיוויד קלאמפ, מנכ”ל חברת הייעוץ מרלין דיגיטל, קובע שתל אביב היא כבר בירת הטכנולוגיות הביטוחיות בעולם, והדבר יתחזק בזמן הקרוב. הוא מוסיף ש”תל אביב היא עיר מאד יזמית, מלאת סטארט-אפים שפניה להזדמנויות בעולם הביטוח. אני סבור שתעשיית הביטוח נמצאת על סף שינויים יסודיים ומהירים, וחברות מתל אביב ימלאו תפקיד חשוב בכך”.

קלאמפ מעריך שיש כבר 400 חברות בתחום ה־INSURTECH בתל אביב ויש הערכה שקיימים עוד מספר לא מבוטל של סטארט-אפים בתחום טכנולוגיות הביטוח. זאת בנוסף לכ־6,000 חברות בתל אביב בתחום הפינטק.

קלאמפ שוקד על ארגון משלחת אנשי ביטוח בריטיים שתגיע לישראל בספטמבר. היא תשתתף בכנס החדשנות DLD שיתקיים בעיר.

 

פרמיות גבוהות מידי: שר המשפטים האירי תוקף את חברות הביטוח

שר המשפטים האירי צ’ארלס פלנגן תוקף את חברות הביטוח. הוא מאשים את החברות בחוסר שקיפות בקביעת פרמיות ביטוח רכב ועסקים וכי “החברות זורקות מספרים מהאוויר ללא כל בסיס”. פלנגן הגיב על טיעוני מנכ”לי החברות AXA ,ALLIANZ ו־FBD שהופיעו בפני ועדת הכספים של הפרלמנט האירי כי יש הצדקה לייקור פרמיות הביטוח בשל זינוק של 20% בת ביעות נזקי גוף בשל מעשי הונאה.

AXA. פועלת בחוסר שקיפות כלפי הלקוחות | צילום: shutterstock

 

הוא הדגיש שחברות הביטוח חייבות לנהוג בשקיפות, להסביר ולתת מידע על העלאת פרמיות הביטוח, דבר שאינן עושות כיום.

על חברות הביטוח, הוא סבור, לפעול במהירות להורדת פרמיות הביטוח כדי להקל על המגזר העיסקי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email