תיק מגוון: הראל מרחיבה השקעותיה בנדל"ן מניב

החברה רכשה 40% מהזכויות בבית עורק בר"ג תמורת 100 מיליון שקל; המניות נרכשו ממוריס קאהן שכעת יהפוך לשותף שלה בנכס
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים רוכשת 40% מזכויות במשרדים בבית עורק ברמת גן בעלות של כ-100 מיליון שקל. מדובר על שטח כולל של 16 אלף מטרים רבועים. בעסקה רוכשת הראל 50% מהחזקותיה של קבוצת אורום, הפמילי אופיס של מוריס קאהן, והופכת לשותפה שלה בנכס. אורום החזיקה לפני העסקה עם הראל בכ-80% מהזכויות הבניין. כ-20% הנותרים נמצאים בידי קבוצת משקיעים פרטיים.

בית עורק שבשדרות אבא הלל הוא אחד מבניני המשרדים המפוארים בישראל ומאכלס משרדים של חברות מובילות. הבניין נמצא בטבורו של  מתחם הבורסה, שהוא מרכז עסקים המערבי של העיר רמת גן. האזור מרכז מספר רב של מגדלי משרדים ובהם בורסת היהלומים הישראלית וסביבה מתחם עסקים במגוון תחומים. האזור עובר מהלך התחדשות בהובלת עיריית רמת גן. הגישה לנכס טובה בשל הקרבה לנתיבי איילון ולתחנת רכבת ישראל. בסמוך למתחם נבנית בימים אלו תחנת הרכבת הקלה, בה יעבור הקו האדום.

איציק טאוויל. צילום: מיה כרמי-דרור

מהראל נמסר, כי הנכס מושכר כיום בתפוסה של 98% לשלושה שוכרים לטווח ארוך, ובעיקר לשוכר עוגן אחד- משרד "מיתר, עורכי דין" שנמצא בנכס משנות ה-2000 המוקדמות.

אורום היא הפמילי אופיס של משפחת קאהן ועוסקת בהשקעות ריאליות וסחירות בתחום הנדל"ן, תשתיות, תעשיה ועוד. קבוצת הראל, מובילה את השוק המוסדי בהיקף השקעותיה הישירות בנכסי נדל"ן, בארץ ובחו"ל.

עוד נמסר, כי מטרת הרכישה הלא ממונפת היא להוסיף לתיק הנדל"ן המגוון והרחב של עמיתי הראל, נכס מניב המתאפיין בתשואה שוטפת ראויה ויציבה במיקום אטרקטיבי ומבוקש. להראל ואורום שיתופי פעולה נוספים בעסקאות שנעשו לאחרונה.

איציק טאוויל, מנהל אגף הנדל"ן והאשראי בקבוצת הראל ביטוח ופיננסים ציין כי: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה המתמשך עם אורום בהשקעות הלא סחירות, תחילה באשראי וכעת בנדל"ן, המצביע על יכולות וסינרגיה במערכים הלא סחירים. רכישה זו הינה חלק משרשרת עסקאות שמבצע מערך הנדל"ן של הראל לאורך השנים האחרונות. עבור הראל מדובר באפיק השקעות גדל, לצד שותפים מובילים, הנובע מהשאיפה להגביר את הנוכחות באפיקי השקעה בעלי תשואה יציבה יחסית, ריאלית ושאינה קשורה ישירות ומיידית למדדי שוקי ההון. ההשקעה בנדל"ן ישיר תורמת לפיזור ההשקעות. השקעה זאת של הראל, מצטרפת לתיק נכסי נדל"ן איכותי ומגוון שמטרתו להעניק לחסכון הארוך טווח עוגן תשואתי ויציב".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email