תיק תביעת תאונת דרכים: בוחן התנועה הציל את הנתבע

השופט קבע כי בוחן התנועה מטעם התובע התרשל, דחה התביעה ופסק לתובע הוצאות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חוות דעת מנומקת ומפורטת של בוחן תנועה אזרחי, הביאה לדחיית דרישת תשלום של כ-70 אלף שקל מנתבע. המשפט התקיים בבית משפט השלום בחדרה, שם הוגשה תביעה בגין רשלנות תורמת כנגד מבוטח, בשל תאונת דרכים שאירעה ביוני 2013 בצומת רהט צפון.

התובע טען שהגיע עם מכוניתו לצומת, עצר ונתן זכות קדימה כנדרש, החל לחצות את המחצית הראשונה של הצומת, ונעצר בקצה אי התנועה המפריד בין המסלולים, לפני השלמת החצייה. בשלב זה, לטענתו, הבחין בכלי רכב הנתבע  מגיע מימינו, במהירות גבוהה כשחלקו בתוך הנתיב לפנייה שמאלה.

וכך, טען התובע, בעוד שהוא עומד ללא תנועה, פגע בו רכב הנתבע, שעל פי הערכת בוחן תנועה אזרחי מטעם התובע, נסע במהירות של 80 קמ"ש לפחות. כתוצאה מהתאונה, הוטח רכב התובע לעבר כלי רכב נוסף שעמד בצומת בכיוון ההפוך. התובע טוען כי התאונה ארעה בשל רשלנותו וחוסר זהירותו של הנתבע. בנוסף, טען כי הנתבע הוא התורם המכריע לקרות התאונה ולעלות הנזק ולחובת הנתבע 40% תרומת אשם, כך שסכום התביעה עומד על 69,747 שקל.

בוחן התנועה האזרחי משה וייסמן התבקש על ידי הנתבע לעיין בתביעה ובחוות הדעת שהוגשה על ידי בוחן תנועה אזרחי מטעם התובע, ולהכין חוות דעת נגדית. וייסמן מסביר כי "לאחר בחינת כל החומר שהוצג בפניי קבעתי כי העד המומחה מטעם התובע לא תיחקר אף אחד מהמעורבים, ואף לא שוחח עם הנהג התובע. לעומת זאת, אני יצרתי קשר עם כל המעורבים ותיחקרתי אותם באשר לנסיבות התאונה, וכתוצאה מתחקור זה אף התברר כי יש עד ניטרלי לתאונה ומסרו לי את פרטיו. בשיחה עמו הוא טען כי רכב התובע הגיע מתוך רהט בנסיעה רצופה, מבלי לעצור בכלל, חסם את הדרך של רכב הנתבע שהגיע מימינו, ורכב התובע נזרק על כלי רכב נוסף שעמד.

"כמו כן, עד המומחה מטעם התובע לא ראה את דו"ח השמאי ולא ראה את התמונות של הנזק במכונית התובע; העד המומחה מטעם התובע לא בדק את התיק המשטרתי. הוא היה חייב לצלם את התיק המשטרתי כפי שעשיתי, והיה מגלה שם חוות דעת של מומחה ופענוח טכגורף של כלי רכב הנתבע. על פי הפענוח, בזמן התאונה היה כלי הרכב במהירות 69 קמ"ש, תוך שהמהירות המותרת בחוק היא 80 קמ"ש. בנוסף, משטרת ישראל הגישה כתב אישום כנגד התובע לבית משפט תעבורה, התובע הורשע, והשופט בגזר הדין קבע כי אין הוא מוצא רשלנות תורמת מצד נהג הנתבע".

לאור כל הנתונים שאסף וייסמן, ובמהלך ההוכחות בבית משפט חדרה, השופט דחה את כל טענות התובע ונזף בעד המומחה מטעם התובע על עבודתו הלקויה. השופט חייב את התובע בכל ההוצאות המשפטיות, וציין כי התובע פעל ברשלנות ותביעתו קנטרנית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email