הלשכה פנתה לחברות הביטוח בבקשה שיצטרפו למיזם ההתנדבותי

הלשכה יזמה צירוף חברות הביטוח למיזם שהגו רשות שוק ההון והמשרד לשוויון חברתי, ומטרתו לסייע לאזרחים בתכנון פרישה; כמו כן, נדונה סוגיית ביטוח החובה בחברה הערבית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בפגישה שהתקיימה השבוע בין ראשי הלשכה לבין מנכ"ל איגוד חברות הביטוח, עו"ד גיא רוטקופף, הוצע לחברות הביטוח להצטרף למיזם החברתי של רשות שוק ההון והמשרד לשוויון חברתי לסיוע לאזרחים מהאוכלוסייה החלשה בתכנון פרישה. כמו כן, הוצגה לרוטקופף עמדת הלשכה בנושא ביטוח החובה בחברה הערבית.

בפגישה השתתפו נשיא הלשכה בפועל, סו"ב יוסי אנגלמן; מנכ"לית הלשכה, עו"ד בשמת כרמון; יו"ר מחוז השרון, סו"ב דני קסלמן; לוביסט הלשכה לירן בן הרוש; ויו"ר ועדת ההיגוי לסוכני החברה הערבית, סו"ב עאדל מחאג'נה.

לרוטקופף הוצגה פעילות הלשכה בנושא אליו היא נרתמה בכל כוחה ואליה נרשמו כבר עשרות סוכני ביטוח. נדונה האפשרות שחברות הביטוח יקלו על הפונים לסיוע זה באמצעות הקטנת דמי הניהול הפנסיוני, או מתן פטור מהם, גם אם לפרקי זמן מסוימים.

גיא רוטקופף | צילום: באדיבות הלשכה

מנכ"ל התאחדות חברות ביטוח החיים ביקש לוודא מהם הקריטריונים לקבלת הסיוע – האם רק לפי שכר, או גם לפי הון קיים. הלשכה הבטיחה להעביר לו תשובה מסודרת כולל התייחסות בנושא של רשות שוק ההון, בתוך מספר שבועות. רוטקופף רמז בדבריו כי הוא מצפה לפנייה ישירה של רשות שוק ההון לחברות הביטוח
בנושא.

בנושא בעיית ביטוח החובה בחברה הערבית, לאחר שהוצגה בפניו הצעת החוק שמקדמת הלשכה בעניין זה והדחיפות הקיימת בהסדרת הנושא, אמר רוטקופף כי יעדכן את מנהלי חברות הביטוח עם המידע שקיבל בפגישה.

הפסקת השיווק הישיר

במהלך הדיון ביקשו נציגי הלשכה ליישם מול חברות ביטוח אחרות את ההסכמה הקיימת מול ארבע חברות ביטוח, לפיה החברה לא תפנה ללקוחות הסוכנים שלה בהצעות שיווק ישירות, אלא רק דרך הסוכן.

רוטקופף ביקש שלא לדון בנושא.

הלשכה: "נמשיך את המשימה ישירות מול אותן החברות שעדיין לא התחייבו לנושא זה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email