נשיא הלשכה: "תם העידן בו סוכן הביטוח שימש כשק חבטות"

רוזנפלד לסלינגר: "תם העידן בו אתם תשלחו חוזרים ואנחנו נתיישר; לא אתן לשום גורם לפגוע במעמדנו, בפרנסתנו ובמחויבות שלנו למען המבוטחים; הגיעה העת שנדע לדרוש את התשלום הראוי עבור שעות העבודה שלנו"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"הגיעה העת לסדר יום חדש מול הרגולציה. עם כל הכבוד ויש כבוד, הימים בהם ענף הביטוח מתנהל ב'נשלח חוזרים ואתם תתיישרו', יגיעו לסיומם. בשיתוף פעולה – נהייה שותפים, אך מהלכים חד צדדיים – יענו בחקיקה שתגן על המקצוע".

כך אמר נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד בערב הפתיחה של הכנס הפנסיוני באילת. הכנס בסימון "יחד לעצמאות הסוכן" נפתח במצעד דגלנים של עשרות סוכנים וסוכנות בכירים לקול מחיאות כפיים קצובות של הקהל ומוסיקה. בין המשתתפים בערב הפתיחה היו: שר המדע והטכנולוגיה ח״כ אופיר אקוניס, יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי, מנהל רשות המיסים ערן יעקב, ראש רשות ההון דורית סלינגר, יו״ר איגוד חברות הביטוח יאיר המבורגר, יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נוה, ונשיא לשכת סוכני ביטוח, ליאור רוזנפלד.

רוזנפלד.

נשיא הלשכה פתח את דבריו בהתרגשות: "כשאני מביט באולם הגדוש הזה עוברת בי צמרמורת של התרגשות, לראות את כולכם, את העוצמות ואת 'הביחד' המאפיין את סוכני הביטוח מדורי דורות. חמישה חודשים מאז נכנסתי לתפקידי כנשיא הלשכה, אני מרגיש ומבין את כובד האחריות המוטלת עליי.  אני חש את השליחות להוביל ולשרת קהל עצום של סוכני ביטוח. כאשר אתה מכיר את הפנים ואת השמות של כל אלו ששלחו אותך אל משימת ההגנה על המקצוע – אין גבול לרצון להגשים ולהצליח למען כולנו".

דאגה למבוטחים

נשיא הלשכה  פנה בדבריו ליו"ר רשות שוק ההון, דורית סלינגר ואמר: "תם עידן המהלומות, תם העידן בו סוכן הביטוח היה לשק חבטות. לא אתן לשום גורם לפגוע במעמדנו, בפרנסתנו ובמחויבות שלנו למען המבוטחים בישראל. האמת המקצועית לא נמצאת רק בצד אחד של המתרס. דאגה למבוטחים זה לא רק לקצץ עמלות ולהתערב במחירים, דאגה למבוטחים זה בראש ובראשונה לדאוג שיטפלו בהם אנשי מקצוע בעלי רישיון, מנוסים וישרים, סוכני הביטוח הם שומרי הסף וכך ישארו לעולם. עודף רגולציה זה דבר מסוכן שמונע צמיחה, גורם לכאוס ובעיקר מבריח שחקנים משמעותיים בשווקים רבים. לא סתם חרטה הממשלה על דגלה לטפל בסוגיית עודף הרגולציה".

רוזנפלד פנה למנהלי חברות הביטוח והדגיש כי פני הלשכה לסדר יום חדש עם חברות הביטוח. "אנחנו בונים מחדש את הברית בין סוכני הביטוח לבין חברות הביטוח. מקצוע אחד, ברית אחת ואינטרס משותף אחד. יום העצמאות ה-70 הוא בדיוק ההזדמנות להזכיר לכולנו שאת חברות הביטוח בנו ועד היום בונים סוכני הביטוח, אך אל לאף אחד לקחת זאת כמובן מאליו. נעשה שותפות שתהייה מודל לחיקוי לענפים אחרים".

בפנותו אל סוכני הביטוח הדגיש נשיא הלשכה: "אלפי הסוכנות והסוכנים הם מגיני החוסכים, כי סוכן ביטוח זוהי משרת אמון. אין מוקדן שיכול להתחרות עם הידע והאיכות שלנו. הגיעה העת שנדע לדרוש את התשלום הראוי עבור שעות העבודה שלנו.  הגיעה העת לקבל תשלום הוגן עבור השירות שלנו. עלינו להמציא את עצמנו כל יום מחדש, לראות רחוק עשרה צעדים קדימה, לא לחשוש משינויים, לא לפחד מהקדמה, זוהי שעתנו הסוכנים כמי שתמיד הובילו את הענף. במסגרת זאת, בימים אלו אנחנו עובדים על חקיקה פורצת דרך לשינוי סעיף 19א"

בשיחה של אחד על אחד עם העיתונאי עודד בן עמי, אמר רוזנפלד: "מגיע לסוכן בעל המקצוע הכרה על מקצועיותו מצד היצרנים, שמשלמים לנו רק על הצלחה. אנחנו מודעים לדיגיטציה ונדרוש מהחברות לשלב את הסוכנים במכירות באמצעות אפליקציה, כך שהלקוח יוכל לרכוש את הפוליסה רק לאחר שיעבור את הרובריקה של ליווי סוכן.

כמו כן, לא נוותר על עמלה ראויה גם במכירת פוליסה באפליקציה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email