תנופה בתחום הפיננסים

סו"ב אודי אביטל בראיון למגזין כנס הפיננסים: "הענף חווה צמיחה מרשימה"; על שיעור הסוכנים העוסקים בתחום: "גדל מ־ 5% ל־30% בשלוש השנים האחרונות"; ההרשמה לכנס בעיצומה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"המטרה העיקרית של ועדת הפיננסים בלשכה הייתה להכניס כמה שיותר שחקנים מקרב הסוכנים למשחק; בתחילת הדרך היו רק כ-5% מהסוכנים שעסקו בתחום הפיננסים, היום הגענו כבר לכ-30%. בכמות הכסף שעברה אצל הסוכנים היה גידול של 150% וכפועל יוצא מזה גם בהכנסות שלהם, בממוצע. יש סוכנים שמדווחים גם על גידול של פי 3 בהכנסות שלהם בזכות תחום הפיננסים לעומת לפני 3 שנים. זו צמיחה ברמות שלא תיאמנה. בקצב הזה סוכני הפיננסים יעברו את מספר הסוכנים בביטוח חיים. גם היום אני חושב שזה לא מספיק ואפשר להשיג יותר, אבל אני יכול רק להביא את הסוס לשוקת – אני לא יכול להכריח אותו גם לשתות", אומר סו"ב אודי אביטל, יו"ר הוועדה הפיננסית בלשכת סוכני הביטוח, בראיון לקראת כנס הפיננסים 2020.

הכנס יערך בפורמט דיגיטלי, באילוצי תקופת הקורונה, ביום חמישי הבא, ה-03/12/2020, תחת הכותרת: "ביטוח אלמנטרי וחיים = פיננסים". ההרשמה בעיצומה דרך אתר לשכת סוכני הביטוח.

אביטל. צילום: באדיבות הלשכה

מתמקדים בפרקטיקה

במה יעסוק הכנס ומה עומד מאחורי הסלוגן הנבחר?
"בכנס הראשון דיברנו על מוצרים והגדלת הפרנסה; בשני התמקדנו בשירות ללקוחות; בכנס הנוכחי אנחנו מתמקדים בפרקטיקה – איך למכור את המוצרים הקיימים; חיבור בין יצרן לסוכן והתועלות לסוכן. הסלוגן משקף את ההכנסות של סוכני הביטוח מתחומי האלמנטרי והפנסיוני שירדו וזו השעה להרחיב את תחום הפיננסים", הוא מסביר.

את הכנס ינחו דני רופ, מגיש הטלוויזיה וסו"ב שוש כהן, חברת הוועדה לפיננסים בלשכה, ובמרכזו כמובן יעמוד סקר שביעות הרצון של הסוכנים מיצרני תחום הפיננסים איתם הם עובדים. התוצאות יוצגו בסיום הכנס בהנחיית סו"ב דב צור, חבר ועדת הפיננסים בלשכה.

בכנס ייערכו 5 פאנלים (רבי שיח) כשבניהם יהיו "זרקורים" בנושאים שונים בהם יציגו גופי ההשקעה האלטרנטיבית וגופים מקצועיים את מוצריהם ותובנותיהם. בין מושב הבוקר לצהריים תהיה אתנחתא עם מופע עוצר נשימה של אמן החושים אורי גלר.

במסגרת הפאנלים יתקיים רב שיח בנושא "השקעות בתקופת משבר" אותו ינחה סו"ב לידור לבקוביץ', חבר הוועדה לפיננסים וישתתפו בו גילעד אלטשולר, בעלים ומנהל השקעות ראשי 'אלטשולר שחם, יונתן נשיא, ראש מערך השקעות בחו"ל ב'ילין לפידות בית השקעות', אורי שור, יו"ר 'הראל פיננסים אלטרנטיב' וחבר השקעות 'נוסטרו הראל', חגי שרייבר, מנהל השקעות ראשי 'אקסלנס' ויוסי לוי, מייסד ומנכ״ל 'מור בית השקעות'.

אביטל ינחה שני פאנלים: הראשון יעסוק בנושא הגיל השלישי והפיננסים, תחת הכותרת "הזדמנויות עסקיות לטיפול בפורשים". מדובר בפאנל בו ישתתפו נציגי חברות הביטוח המסורתיות. "אחת השאלות המרכזיות שהן יישאלו היא מדוע הן לא נותנות לסוכניהן להשתתף ברווחים מתחום ולוקחות את ההגמוניה על הגיל השלישי לבית שלהן", מספר אביטל.

הפאנל הנוסף שינחה יעסוק בנושא "הלוואות בעידן קורונה" ובו ישתתפו זאב הרשקוביץ', חבר הנהלת EFPA וחיים אייזנפלד, נשיא לשכת היועצים העסקיים והניהוליים בישראל. בין היתר יעסוק הפאנל בפרקטיקה של סוכן הביטוח תחום ההלוואות, כולל היבטי מס ועוד.

סו"ב יפית תמיר, חברת הוועדה לפיננסים, תנחה רב שיח בנושא "משכנתאות כפתרון מימוני" בו  ישתתף גם נציג בנק לאומי.

הפאנל שיפתח את הכנס לאחר דברי ברכה של נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד ויו"ר הוועדה סו"ב אודי אביטל, יעסוק במיסוי קופות הגמל והשתלמות חסכונות והלוואות והשפעה על תיק הלקוח. המנחה יהיה סו"ב עודד טוביה, חבר הוועדה לפיננסים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email