"תנו כבוד לעצמכם ולמקצוע שבחרתם"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו - והשבוע: אילנית בוצר, בעלת משרד א. ב. פתרונות פיננסיים הממוקם בקיבוץ שדה נחום
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 39
מצב משפחתי: נשואה + 4
השכלה: בעלת תעודת הנדסאי תעשיה וניהול, תואר ראשון בכלכלה ותואר MA בייעוץ ופיתוח ארגוני
רישיון: פנסיוני וחיים משנת 2006

איך הגעת לתחום הביטוח?
"נכנסתי לתחום מיד לאחר שהשתחררתי מהצבא, שם שירתתי ביחידת 8200 מודיעין בצה"ל. התחלתי לעבוד בקרן הגמלאות המרכזית והייתי חברת ועד בקרן הפנסיה מיטבית עתודות בתקופה שבה נמכרה לכלל. בכלל מוניתי למנהלת מוקד שרות הלקוחות וניהלתי צוות של 15 עובדים. לאחר מכן עברתי לחברת פריזמה שם ניהלתי את אחת ממחלקת התפעול.

אז החלטתי שאני עוברת לתחום השיווק ומשם עברתי לעסוק בניהול תיקי לקוחות עסקיים ושיווק מוצרים פנסיוניים וביטוחיים ללקוחות של מגדל. לאחר חמש שנים פתחתי את העסק שלי בקיבוץ.

תחום העיסוק שלי בעיקר הינו חיים ופנסיוני. אני מאמינה בטיפול הוליסטי עבור הלקוח בכל התחומים בהם אני עוסקת. עם כל ההתקדמות הטכנולוגית והתחרות שקיימת היום, הלקוח זקוק למשהו שירכז עבורו את כל הנושאים המאוד מורכבים וידאג לו ולמשפחתו לאורך כל הדרך.

לצורך תמיכה והתפתחות הצטרפתי לבית הסוכן 'תלפיות פתרונות פיננסים', תחת ניהולו המבריק של ראובן טטואני. גם פה הייתה חשובה בחירה נכונה, להצטרף לבית סוכן שבאמת נותן את כל מה שסוכן צריך, כך שיוכל להתפנות רק לעבודה שלו מול הלקוחות".


בוצר. "התפקיד שלנו הוא מה שניצור ממנו"

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
"האמת שאני תמיד רואה דברים מאוד בגדול, ולכן אני רואה את עצמי בעסק שצומח בענק ונותן שירותי פרימיום ללקוחות. סוכנות בולטת, משוכללת ומקצועית מהמתחרים שלה באזור".

איך את רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"המקצוע משתנה וישתנה בוודאות. אי אפשר לעצור את השינוי שקורה, אלא לקחת אותו למקומות שראויים להיות בו. הלקוחות תמיד יזדקקו לאיש מקצוע, שיתמוך, ילווה, יחדש ויעדכן. הטכנולוגיה תתמוך בנו ותשכלל אותנו יותר מול הלקוחות, אך לא תחליף אותנו.

אין ספק שאותו סוכן שירצה רק למכור ביטוחים ולא לתת ערך מוסף ללקוחות, כנראה שלא יישאר בשוק הזה בעשור הבא".

איך את רואה את הענף היום?
"השוק היום מאבד את האנרגיה שלו בכך שכל סוכן מסתובב 'לבדו' ומנסה להבין איך להתמודד עם מה שקורה. התאחדות של קבוצות ושיתופי פעולה יעצימו את השוק ואת הסוכנים. לצערי, הסוכנים הוותיקים לא נותנים לזה לקרות ולא עושים שיתופי פעולה אמיתיים, ובכך ממשיכים  'לאבד' אנרגיה ובחלק מהמקרים לאבד גם את התיק שלהם".

איזה טיפים את יכולה לתת לסוכנים הצעירים?
"חובה שיהיה ניסיון, אין כמו ניסוי ותהיה עצמית. לא לפחד מכל מה שמספרים לך, אלא להסתכל על הדברים בעצמך וללמוד מהדרך שלך. לתת כבוד לעצמך ולמקצוע שבחרת. התפקיד שלנו הוא מה שאנחנו ניצור ממנו. אולי הדרך תהיה איטית יותר, מטלטלת יותר,  אבל בסוף גם ניצור אהבה אמיתית למה שאנחנו עושים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email