"תעשו מה שאתם חושבים שאתם לא יכולים"

הגדרת מטרות ספציפיות בכל תחומי החיים תעזור בהשגת יותר ויותר יעדים, וככל שכובשים יותר יעדים זוכים ליותר מוטיבציה וממשיכים בדרך להצלחה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בשנת 2020 היה לכולנו זמן רב לחלום ולתכנן, לחשוב על השנים שעברו ולהבין שכולנו נולדנו שווים, אך האישיות שלנו התעצבה במהלך השנים בעקבות האנשים שהקיפו אותנו, ההשכלה שרכשנו והחשיבה שלנו. להשתייך לארגון בכירי סוכני הביטוח כמו ה-Mdrt מעודד אותנו להיות גרסה משופרת של עצמנו, ומזכיר לנו שצריכים לעשות דברים קשים בכדי לזכות בחיים קלים, ושהפחד יעביר אותנו לשלב הבא בחיים.

להרבה מהאנשים סביבנו יש קול פנימי שמהדהד ואומר: "את/ה לא יכול/ה לעשות את זה". הקול הזה גם יכול להגיע מאנשים שמסביבנו. זה מחזיק אותנו באזור הנוחות ודווקא כשמתחילים לחשוב על החלומות והיעדים שלנו ומרגישים שזה רחוק, הקול מתעצם ומרחיק אותנו יותר ויותר מהחלומות.

חישבו על פתרונות יצירתיים. צילום: shutterstock

תחשבו מה הייתם מוכנים לעשות אם ידעתם שלא תיכשלו, תחשבו שיש לכם כוח-על ושום דבר לא יכשיל אתכם. נראה לי ששום דבר לא ימנע מכם להגיע למטרה שהצבתם לעצמכם.

תכנון הדרך למטרה

הקול הפנימי הזה נובע מפחד, חוסר בתוכנית עבודה והגדרת מטרות, חוסר ידע, חוסר בניהול זמן ועצלנות. הגדרת מטרות ספציפיות בכל תחומי החיים תעזור בהשגת יותר ויותר יעדים, וככל שכובשים יותר ויותר יעדים זוכים ליותר ויותר מוטיבציה ונמשיך בדרך להצלחה. הכי חשוב לא להתמקד במה שאנחנו לא רוצים, אלא במה שאנחנו רוצים.

ואם חושבים לרגע מה קורה כשמפחדים זה ממריץ את הדם בגוף, מתחילים לחשוב אחרת, מנסים פתרונות יצירתיים, מרגיעים את עצמנו בהחדרת מחשבות חיוביות, ועושים ניסיון, ואז יש סיכוי שנצליח.

זמן זה דבר שבשליטתנו. אפשר לבלות זמן רב בצפייה בסדרות, כי נוח לנו, כי מגיע לנו לנוח ולהתפנק, ואפשר לנצל חלק מהזמן הזה לעשייה, לחשיבה, לתכנון וללמידה שתקנה לנו ביטחון ותעזור לנו להשיג את המטרות שהצבנו לעצמינו.

תעשו מה שאתם חושבים שאתם לא יכולים – כי אין לכם מה להפסיד.

הכותבת היא חברת הנהלת MDRT ישראל,TOT, MCC

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email