תשואות הגמל, ההשתלמות והפנסיה של אלטשולר-שחם מובילות את השוק

חודש אוקטובר היה מוצלח לחוסכים בענפי הגמל, הפנסיה וההשתלמות, כשתשואות חיוביות נרשמו בכולם, בהמשך למגמת העלייה מהרבעון הקודם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גם בסיכום חודש אוקטובר נמשכת מגמת הבולטות של בית ההשקעות אלטשולר־שחם בענפי הגמל, ההשתלמות והפנסיה, כשהתשואות שהוא מציג ניצבות בראש טבלאות הביצועים הענפיות. כמדי חודש, השווינו בין התשואות של מסלולי הגמל, ההשתלמות והפנסיה המובילים של חברות הביטוח ובתי ההשקעות הגדולים במשק (אלו שמנהלים את תיק הנכסים הגדול ביותר בכל חברה, וזמינים לציבור ללא הגבלות פרטיקולריות של גיל או מגזר), נכון ליום ה־31 באוקטובר.

מגמת עלייה ניכרת בתשואות חודש אוקטובר בענף הגמל, כשהתשואה הממוצעת של המסלולים שנבדקו עומדת על 0.82% (בהשוואה ל־0.36% בחודש שעבר). מסלול הגמל לבני 50 ומטה של אלטשולר־שחם הוא שהשיא לחוסכים את התשואה הגבוהה ביותר באוקטובר – 1.45% – ואחריו רק מסלול תמר כללי של חברת הביטוח כלל, מסלול הגמל לבני 50 ומטה של אקסלנס ומסלול התגמולים הכללי של מגדל סיכמו את החודש עם שיעור תשואה גבוה מאחוז אחד (1.05%, 1.04% ו־1.02%, בהתאמה). השליטה של אלטשולר שחם בענף נמשכת גם בשני טווחי הביניים – מאז תחילת 2017 התשואה במסלול עומדת על 9.83% וב־12 החודשים האחרונים מדובר ב־11.71%.

בטווחים הארוכים נמשכת מגמה בת חודשים ארוכים, שבמסגרתה שליטתו של בית ההשקעות אנליסט טרם עורערה: מסלול גמל ישראל שלו השיא לחוסכים 20.07% מצטברים ב־3 השנים האחרונות ו־51.86% תשואה בחמש השנים האחרונות. מסלול גדיש אג"ח עד 10% מניות של בית ההשקעות פסגות, שתשואתו המצטברת מאז תחילת 2017 היא הנמוכה בענף (3.18%), הוא גם האחרון בתשואה המצטברת בחמש השנים האחרונות – 18.39%. הקופה לתגמולים ופיצויים ללא מניות של אי.בי.אי חברה לביטוח חותמת את טבלת התשואות החודשית (0.44%), כמו גם את זו של 12 החודשים האחרונים (3.07%) ושל שלוש השנים האחרונות (6.15%).

משתלם להשתלם

הדומיננטיות של אלטשולר־שחם נכונה כאמור גם לענף קרנות ההשתלמות, כשבכל טווחי הזמן שנבדקו (למעט 5 השנים האחרונות(, מסלול ההשתלמות הכללי של בית ההשקעות השיא לחוסכיו את שיעורי התשואה הגבוהים בענף. בחמש השנים האחרונות ממשיכה לבלוט תשואתה המצטברת הגבוהה של קרן ההשתלמות של בית ההשקעות אנליסט (43.39%). גם בתחום ההשתלמות, כמו בגמל, אנליסט הוא השני לאלטשולר־שחם גם ביתר טווחי הזמן, למעט התשואה החודשית באוקטובר, שבה מתבלטות אחרי אלטשולר־שחם הקרנות המובילות של כלל, אי.בי.אי, מנורה מבטחים ומגדל (1.13%, 1.11%, 1.10% ו־1.04%, בהתאמה).

קרן ההשתלמות הכללית של בית ההשקעות הלמן־אלדובי ניצבת בתחתית סולם התשואות המצטברות ב־12 החודשים האחרונים ובשלוש השנים האחרונות: 5.86% ו־8.31%, בהתאמה. קרן הפנסיה המקיפה של החברה, שנהנית ממעמד של קרן ברירת מחדל בשוק הפנסיה, חותמת גם את טבלת התשואות בענף זה במספר טווחים שונים: מאז תחילת 2017 מדובר ב־5.22% , ב־3 השנים האחרונות הצטברה תשואה של 11.48% וב־60 החודשים האחרונים הנתון עומד על 28.36% – הרבה מתחת לממוצע הענפי, העומד על כ־36.3%.

כמו ביתר הענפים שהוצגו, קרן הפנסיה המקיפה של אלטשולר־שחם מובילה בתשואותיה גם בענף זה, כשהפעם מדובר בכל טווחי הזמן. מסלול גלעד כללי של חברת הביטוח הראל הוא השני לה בכל הטווחים. קרן הפנסיה המקיפה של הפניקס השיאה את התשואה המצטברת הנמוכה בענף מבין החברות שנבדקו, הן בחודש אוקטובר – 0.6% – והן בשנה שהסתיימה ב־31 באוקטובר – 5.87%.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email