״אשרו לעצמאים את אותה הטבה שמוענקת לשכירים בעת ביצוע ריסק זמני״

סו"ב אייל פז, יו״ר הוועדה לביטוח פנסיוני בלשכה, קורא לחברות הביטוח לנהוג בעצמאים כפי שהן נוהגות בשכירים; ״הדבר עלול ליצור תהודה שלילית על הענף כולו״
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

450,000 העצמאים והעסקים הקטנים במדינת ישראל זו השדרה הכלכלית של מעמד הביניים במשק והראשונים להיפגע במשבר הקורונה.

בעוד לשכירים קיימת הגנה סוציאלית איתנה ורחבה, העצמאים והעסקים הקטנים עלולים בקרוב להיאלץ להפסיק את התשלום בגין פוליסות העצמאים ולאבד את הכיסויים שמהווים את רשת הבטחון היחידה שלהם ושל משפחתם.

סו"ב אייל פז. צילום: סטודיו 18, רוני פרל

כרגע הבקשות מגיעות בטפטופים מהשטח ומטופלות באופן סלקטיבי אבל לפנינו צונאמי שיש לו משמעות ציבורית רחבה מאוד וגם אחריות חברתית.

נוכחתי לראות כי חברות הביטוח בהחלט קשובות למצוקת המבוטחים אך מצער אותי לראות כי קיימת דיפרנציאציה בין סוגי המבוטחים. וירוס הקורונה לא מבדיל בין שכיר עם אובדן כושר עבודה מפעלי למבוטח אובדן כושר עבודה לפי תעריפון.

מוטב היה שהשיקול המוביל היה חברתי מאשר מבוסס על חישוב כלכלי. שוב, גם במקרה כזה, מבוטחים אשר מועסקים על ידי מעסיקים קטנים ובינוניים אשר לא יהיו בתעריף מפעלי, לא "זוכים" להטבה בעת ביצוע ריסק זמני.

בסוף היום מי שימסור את התשובה למבוטח זה סוכן הביטוח שיצטרך להסביר מדוע חברת הביטוח לא מעניקה לו את אותה הטבה כמו לחברו. דבר שעלול ליצור תהודה שלילית על הענף כולו.

אני רואה שותפות גורל בפעילותנו יחד עם חברות הביטוח ועוד נכונים לנו ימים קשים אשר ידרשו החלטות קשות מאלו, סיכם פז.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email