״אתם לא לבד״

סו״ב מאיר רוטברג, יו״ר ועדת הרווחה בלשכה, על התקופה האחרונה שמציבה אתגרים משמעותיים בפני סוכני וסוכנות הביטוח - ואיך להתמודד עימם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

התקופה האחרונה מציבה מספר אתגרים משמעותיים בפני קהילת סוכני הביטוח. המצב הכלכלי שמאופיין בצמיחת שיעור הבלתי מועסקים ואחוזי אבטלה גבוהים, מצמצם את ההכנסות בצורה משמעותית וכתוצאה מכך גם ההוצאות הקשורות בביטוחים ירדו מאוד ומכאן הפגיעה הישירה בהכנסות סוכני הביטוח.

ביטול פוליסות הקשורות בהגנות, צמצום רכישת רכבים, הפחתת טיסות לחו"ל והקטנת הזמנה של סחורות חייבים להוביל את כולנו לשינוי גדול ומיד. הביטוח הוא למעשה תמונת המראה של הכלכלה הישראלית, סוכן הביטוח הוא האיש הניצב בצומת שבין השקט הנפשי של האזרח לבין אי הוודאות והתנודתיות של חברות הביטוח והגופים הפיננסיים.

מאיר רוטברג | צילום: סיון פרג'

רבים שואלים אותי, האם במשבר הקורונה, השתנה תפקידה של ועדת הרווחה הפעילה לטובת כלל חברי לשכת סוכני הביטוח? התשובה היא – בהחלט.

הגברנו מעורבות אל מול חברות הביטוח על מנת לסייע לסוכני הביטוח בשעה זו. יצרנו מאגר גופים פיננסיים שיאפשרו מענקים והלוואות בתנאים מועדפים. העמדנו לרשות סוכני הביטוח מאגר מקצועי של נותני שירותים בתנאים מועדפים ומתוך רצון לסייע להם לייצר מנועי צמיחה חדשים אל מול סביבה דינאמית ומשתנה כל הזמן.

אני מאמין גדול במעורבות אישית ובדבקות במטרה ולכן בתקופה האחרונה אימצתי את השורה מתוך שירו של אהוד בנאי "אל תפחד, אתה לא לבד”. דווקא בימים שבהם בעלי עסקים מרגישים שהמדינה והממשלה אינם מעניקים את הביטחון הכלכלי והשקט הנפשי, החלטתי כי עלינו לעשות זאת.

לשכת סוכני הביטוח, העומדים בראשה, ראשי המחוזות והוועדות וכל מי שמצוי בעשייה למען הכלל מפגינים בעת הזאת יותר אחדות ומגבירים מעורבות (ועושים זאת בצנעה וללא רצון לפרסום).

בהיעדר אכפתיות מצד הגופים שהיו אמורים לייצר לבעלי העסקים את השקט הנחוץ, בחרתי להוביל מהלך שבו כולנו כאחד נעמוד לצד סוכני הביטוח החברים בלשכה ונעשה כל מה שנדרש על מנת לסייע בידם לצלוח את המשבר הגלובלי והמקומי.

חשיבותה של קהילה תומכת, יצירת תנאים להצלחה, מציאת עוגנים כלכליים ובחינת אפשרויות נוספות היא צו השעה. אין טעם לעשות כרגע פוליטיקה סקטוריאלית אלא לעשות חיבורים למען הכלל.

אני מזמין כל סוכן ביטוח שמרגיש שיש לו מצוקה כלכלית או רגשית, לפנות אלי באופן אישי ואני מתחייב לסייע ככל הניתן ואף לגייס את השותפים שלי מקרב הנהגת הלשכה באופן דיסקרטי ומתוך נכונות לעזור ככל האפשר.

הוכח מחקרית כי מבנה קהילתי וחברתי תומך מצמצם תופעות כמו דיכאון, התמכרות, אלימות ואף מפחית שיעורי התאבדות.

מעולם לא נדרשנו למאמץ מסוג זה ואני קורא לכולם לתת כתף ולהירתם למאמץ משותף ועוד יותר, בימים הללו שבהם אנו נדרשים לאהבת חינם.

אני זמין לרשותכם הסוכנות והסוכנים. ניתן ליצור עימי קשר בטלפון: 0544697070

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email