״בזכות הלשכה הצלחנו ליצור לובי חזק מאוד בכנסת ואנו מצליחים להשמיע את קולנו״

בכל שבוע יאיר הזרקור של "ביטוח ופיננסים" על פעיל לשכה שכדאי שתכירו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שם: סו״ב אריה אופיר

סוכן ביטוח מורשה ובעל רישיון תאגיד בענפים פנסיוני, כללי וימי

תפקיד בלשכה: סגן יו"ר ועדת כנסים וארועים

ותק: משנת 1988

השכלה: תואר במשפטים, הסמכה כעו״ד

תחביב: בעל רישיון טייס בינלאומי

מצב משפחתי: נשוי לאורית + 3 ילדים. הבן הגדול (ארז בן 27)  – דור ממשיך בעסק

מגורים: הוד השרון

מוטו בחיים: ״תחיה היום כאילו אין מחר, ועשה למען המחר כאילו תחיה לעד״

אריה אופיר | צילום: תמי שחם

איך אתה רואה את עתיד סוכני הביטוח?

״הטכנולוגיה מנצחת בכל התחומים. סוכנים שלא יעשו הסבה למכירה ושימור באמצעים טכנולוגיים – ייעלמו מהמפה. הדור החדש הוא הדור שיוביל את הסוכנים בבטחה לעתיד טוב יותר, מדויק יותר, מקצועי יותר והכל באמצעים טכנולוגיים ומערכות בקרה מתקדמות. סוכני ביטוח מהדור הישן והלקוחות מהדור הישן ייעלמו מהשטח בשנים הקרובות. אנו עדים לשינוי יום יומי ומהפכני שיביא בסופו של דבר לעולם ביטוח חדש לחלוטין שהכל בו יעשה בלחיצת כפתור.

״סוכני ביטוח שאינם טכנולוגיים יהיו חייבים לעשות חיבורים עם אנשי טכנולוגיה ולפתח מערכות שיווק, מכירה, שימור ובדיקה, שיענו על הצרכים המתקדמים של שוק הביטוח״.

איך הלשכה מקדמת את סוכניה?

״לשכת סוכני ביטוח היא הגוף הגדול במדינה שמייצג את מרבית סוכני הביטוח בישראל בפני הרשויות השונות, לרבות הרשות המפקחת, והגזירות שנוחתות על הסוכנים מכיוונים שונים, חדשות לבקרים. בזכות פעילי הלשכה שעובדים יומם וליל הצלחנו ליצור לובי חזק מאוד בכנסת ואנו מצליחים להשמיע את קולנו ולגרום למקבלי ההחלטות לשמוע גם את העמדה שלנו כשליחי הציבור – דבר שקיבל תנופה וחיזוק בקדנציה הנוכחית בזכות העשייה של ההנהגה הנוכחית בראשותו של נשיא הלשכה סו״ב ליאור רוזנפלד ותמיכתו הבלתי מסויגת של המשנה – ליאור הורנצ'יק.

״לצערי הרב, חלק גדול מהסוכנים אינם מיודעים לפעילות היומיומית שמבצעים שליחי הלשכה לחיזוק ושמירה על מעמדו של הסוכן. כמי שפעיל בלשכה אני דואג להתעדכן במאבקים רבים שלנו וזוכה לא אחת לשמוע על הצלחות שנראות לסוכנים הרבים כאילו שהם "נפלו" משמיים ואין להם כל מושג עד כמה פעילי הלשכה,שזנחו את עיסוקם, "נלחמו כמו אריות" למען ההישגים הללו. גם היום הלובי החזק של הלשכה שפועל כנגד כניסת חברות האשראי לשיווק ביטוח – אין לי ספק שלא היה מתקיים לולא נציגינו שפועלים ללא לאות״.

מה תמליץ לסוכנים כמוך?

״העצה העיקרית שלי לסוכן ביטוח – תהיה חבר לשכה פעיל, תנסה לתרום מזמנך כדי להיות פעיל למען הלשכה ששומרת עלינו; תשנה גישה ותהפוך לסוכן טכנולוגי גם אם זה כרוך בחיבור ושיתוף עם סוכנים וגופים אחרים. יהיה קשה לסוכני ביטוח משפחתיים שאינם מגובים במערכות טכנולוגיות מתקדמות כאמור, לצרכי שיווק, בדיקה של לקוחות קיימים, שימור וחידוש בהתאם לתנאי השוק המשתנים כל יום״.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email