״בחרתי במקצוע סוכן הביטוח כשליחות״

סו״ב יוסי ברנס, מנכ״ל ובעלים של א.שחפים סוכנות לביטוח: ״אם נראה ללקוחות שאנחנו איתם תמיד - נעבור את התקופה הקשה הזאת בהצלחה״
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 39 

מצב משפחתי: גרוש +2, מאורס בשנית ומחכה לחתונה בקרוב

רישיון: פנסיוני ואלמנטרי 

ותק: כ-17 שנה

מה הביא אותך לבחור במקצוע זה? מה אתה אוהב בו?

״אני זוכר שאבא של גרושתי היה סיעודי והילדים היו מממנים מכיסם את השהות במוסד שטיפל בו; אז אמרתי לעצמי שחייב להיות לזה פתרון; אז הבנתי את הצורך בביטוח פרטי.

יוסי ברנס. צילום: באדיבות המצולם

״בחרתי במקצוע הזה כשליחות; אני הכי אוהב את תחושת הסיפוק שדאגת למשפחה ביום שחור, חלילה; שאני האיש שלהם עליו הם יכולים לסמוך ברגע קשה, וגם בכל עת – לתת להם שקט נפשי״. 

איך אתה רואה את תרומת הלשכה בסיוע לסוכנים הצעירים?

״חוץ מההסברה (פרסום ותקשורת) על חשיבות הסוכן וכמה הוא נדרש, התרומה שלה בעיקר בסדנאות והדרכות שהם נותנים לנו. לדעתי, כל גוף מקצועי חייב להיות מאוגד והלשכה מאגדת בתוכה את רוב סוכני הביטוח. הייתי שמח אם כולם היו מאוגדים בתוכה אז הכוח שלנו היה הרבה יותר גדול מול כל מי שרוצה להרע לנו. יותר קל לשבור אצבע מאשר יד שלמה”.

טיפים לסוכנים צעירים כמוך?

״לא לוותר – ההתחלה אמנם קשה, אבל אם תכנס לתחום מתוך שליחות אמיתית, ותאמין בזה שזאת הדרך, תהנה גם מהפרי; לא למכור לשם מכירה. למכור לכל אחד ואחת באמת את הצורך שלהם, להיות בקשר לפחות פעם בחצי שנה לראות אם השתנו דברים (מצב כלכלי ,סטטוס, ועוד)״.

איך אתה מתמודד עם עבודתך בימים אלה? 

״היום בזכות הקורונה למדנו להתנהל גם דיגיטלית ולדבר בווידאו, אך פגישה היא דבר חשוב להסבר המדויק וההכרות האישית. אני נוהג לצלצל מדי יום ל-20-30 לקוחות להראות להם שגם במצב הנוכחי אני כאן, איתם. בודק איתם אם לבצע פריסה של התשלום על החודשיים הללו בכדי להקל על מצבם הכלכלי ונותן להם שקט נפשי. המצב החדש הוא חדש לכולם – גם ללקוחות וגם לנו כסוכנים ואני מאמין שאם תראה ללקוחות שאתה כאן ותשדר להם חוזקה ושיש להם על מי להישען, נעבור את התקופה הקשה הזאת בהצלחה״.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email