״השאיפה שלנו היא שכל חברי הלשכה יבוטחו באמצעות ליסוב והלשכה״

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סוכני ביטוח חברי הלשכה נתבשרו באחרונה כי הם יכולים לרכוש פוליסה משרדית מוזלת של איילון חברה לביטוח, שמצטרפת לארבע פוליסות קבוצתיות נוספות שמוצעות לחברי הלשכה, במחירים אטרקטיביים.

מאחורי כל הפוליסות האלה עומדת ליסוב סוכנות לביטוח, שמצליחה להעניק פוליסות ביטוח בתנאים טובים לסוכנים, בתום מו"מ ממושך שנמשך חודשים ארוכים מול חברות הביטוח. ליסוב היא סוכנות ביטוח ששייכת ללשכה. ליסוב אוחזת ברישיון לעסוק בביטוח מטעם משרד האוצר, ועל כן היא יכולה לעבוד מול חברות הביטוח בשם הלשכה. "אני קורא לסוכנים שייתנו כוח ללשכה ולליסוב, מכיוון שאנחנו ניזונים מהם. כך נוכל לייצג אותם נאמנה ולהביא להם את הכיסויים הכי טובים", מסביר יו"ר ליסוב סוכנות לביטוח אלי שטרק.

"אנחנו סבורים שכמו שעובד חברת חשמל מקבל חשמל בחינם, כך גם סוכן בביטוח זכאי להנחות בתחומו. השאיפה שלנו היא שהסוכנים יידעו שהביטוחים שלהם נערכים באמצעות הלשכה וליסוב".

שטרק מציין כי בשנה האחרונה עסקה ליסוב בחמש פוליסות לסוכנים: "הראשונה הוא פוליסה משרדית של חברת איילון. מדובר בפוליסה זולה מאוד ביחס למה שמציעות חברות ביטוח אחרות. כיוונו לכך שכל הסוכנים יבטחו את עצמם באמצעותנו. במסגרת הפוליסה השגנו תנאים מצוינים, כמו גבולות אחריות צד ג' בסכום של עד 20 מיליון שקל וחבות מעבידים עד 40 מיליון שקל.

"הפוליסה כוללת את כל הסיכונים, כולל רעידת אדמה ונזקי טבע. יש בה כיסויים נוספים שניתנים ללא פרמיה נוספת, כמו ביטוח מבנה, עד 10% מסכום המבנה; שבירת שמשות ומשטחי זכוכית עד 10%; שחזור מסמכים, אובדן דמי שכירות, עד 15% מסכום המבנה; חפצי אמנות; ותאונות אישיות עד ל-50 אלף. בנוסף, ישנן הרחבות רבות בתעריפים זולים מאוד. פרמיית המינימום היא 1,000 שקל. אנחנו שואפים לכך שכל חברי הלשכה יהיו מבוטחים באמצעותנו, כדי שהסוכן יידע שיש גוף שמייצג אותו ושייתן לנו כוח. למה שיצטרך להתחנן בחברות ביטוח אחרות?"

הפוליסה השנייה שעליה שקדה ליסוב השנה היא פוליסת סיעוד לחברי הלשכה. "ראינו שזו הפוליסה הכי יקרה, כי הגיל הממוצע של חברי הלשכה הוא 58", מסביר שטרק. "מאחר שכל העמלות ירדו ועמן גם הרווחים, כיום סוכני ביטוח אינם עשירים דיים, ואם אין לסוכן פוליסה מספיק טובה שתכסה אותו מבחינת סיעוד – הוא בבעיה. ערכנו פוליסה קבוצתית זולה מאוד בכלל. ערכנו פוליסה סיעודית שנותנת פיצוי חודשי במקרה של סיעוד של 5,000 שקל תמורת 114 שקל, או 10,000 שקל בחודש תמורת 228 שקל. אנחנו נמצאים בקולקטיב הזה עד 2023.

"חשוב שהסוכנים ייקחו עצמם בידיים, כי אם הם אוהבים את הילדים שלהם הם לא ירצו ליפול עליהם כמעמסה כשיזדקקו לטיפול סיעודי. זו פוליסה שמפסידה כסף ואנחנו מרוצים שאנחנו בפנים. לכל סוכן בגיל המתאים כדאי לרכוש את הביטוח הסיעודי הזה. יש לנו עוד תשע שנים להיות בקולקטיב, אז כדאי להצטרף". הפוליסה השלישית היא פוליסת קולקטיב בריאות בהראל שתקפה עד 2031.

"בגלל הפוליסה הזו אנחנו לא נוטלים צד בכל התהפוכות והרפורמות שיש כיום במשק", מדגיש שטרק. "זו פוליסה מאוד מורחבת שכוללת את כל מה שצריך, במיוחד לאור הגיל הממוצע של הסוכנים, שהוא לא צעיר. לרוב, אנשים בגילאים האלה ישלמו הרבה כסף עבור ביטוח בריאות". שטרק מציין כי מדובר בפוליסה זולה מאוד, שהפסידה הרבה כסף.

"לאחר מו"מ ארוך שנמשך כשנה, נאלצנו להעלות את התעריף. מפברואר 2015 יעלה התעריף ב-19%. הראל דרשה להעלות את התעריף ב-35% ולא הסכמנו. במשך השנה בחנו אם זה כדאי לעבור לפוליסות פרט, אבל התברר שהסכומים מאוד גבוהים ביחס לקולקטיב. מאחר שרוב הסוכנים מבוגרים, היינו מגיעים למצב שבו רבים היו נפלטים מפוליסות הפרט. הבנו שיש לנו קולקטיב טוב בסך הכל והחלטנו להמשיך עמו, אבל נלחמנו גם על התוספות.

"לבסוף הגענו להעלאה של 19% בלבד, לשלוש שנים. בנוסף, במסגרת המו"מ העברנו את טיפולי העזרה הראשונה מנטלי לפמי פרימיום, ובדקה האחרונה הוצאנו מהראל כיסוי נוסף לביקור רופא מלווה אישי ללא תוספת פרמיה. כך, לאחר ההעלאה אדם בן 50-54 ישלם 139 שקל בחודש, ואדם בן 55-60 ישלם 170 שקל. גם בפוליסת אחריות מקצועית נערך מו"מ ממושך וקשה מול איילון. "היה לנו מו"מ עם איילון בנושא כבר הרבה שנים", אומר שטרק.

"השנה הם רצו להעלות את הפרמיה ב-15%, כמו גם את ההשתתפות העצמית. הם מפסידים בפוליסה הזו בשל תביעות. למשל, עומדת כרגע תביעה על 15 מיליון שקל נגדם. הם הראו לנו דו"חות רווח והפסד בשנים האחרונות ואמרו שלצערם הם נאלצים להעלות את הפרמיה. כמובן שהחל מו"מ ארוך ובסופו הוחלט שבשלוש שנים הקרובות נעלה את הפרמיה ב-5%, ללא נגיעה בהשתתפות העצמית. מדובר בפוליסה טובה ומורחבת. יש לה מטריה גדולה, כיסוי נרחב באחריות מקצועית צד שלישי עם גבולות אחריות של 20 מיליון שקל.

"כמו כן, הגענו עם איילון להסכמה שסוכן חדש מקבל הנחה של 40% בשנה ראשונה. בשנה שנייה ההנחה יורדת ל-25%, אבל הוא מקבל הנחת היעדר תביעות של שנה ראשונה של 7.5%. בשנה השלישית ההנחה יורדת ל-15%, אבל זוכה גם להנחת היעדר תביעות של עוד 7.5%. גם לסוכנים ותיקים יש תעריפים זולים, כך שבסך הכל הפוליסה לא התייקרה. התעריף אפילו ירד. הפוליסה מעניקה כיסוי לפעילות הסוכן לצורך מכירת ביטוח, בתנאי שכל הפעולות מותרות תחת רישיון הסוכן". לפוליסה הוכנס גם צד שלישי לכיסוי מלחמות בסייבר.

"זה סעיף שקיים גם בפוליסה המשרדית. הסוכן יכול לבחור היכן לרכוש את ההרחבה: 240 שקל, בגבולות אחריות של 400 אלף שקל. בסך הכל האחריות המקצועית היא גם פוליסה טובה במחיר הוגן. אם סוכנים יבדקו בכל החברות, הם יבינו שזו הפוליסה הכי זולה שיש בשוק".

הפוליסה החמישית שעליה עבדו השנה בליסוב היא ביטוחי שיניים לחברי הלשכה. "הרבה זמן עמדו הסוכנים וראו כיצד למבוטחים שלהם יש ביטוחי שיניים ולהם אין", אומר שטרק. "זה ביטוח בעייתי כי לרוב יש השתתפות של המעביד, והוא עולה הרבה כסף. כשניגשנו לבטח את קולקטיב השיניים ידענו מראש שאין השתתפות מעביד. אנחנו מנהלים מו"מ מול הראל כבר שנה. דרשנו לקבל את כל הכיסויים וההרחבות, אבל מכיוון שאין צד שמשתתף אתנו ביקשנו הוזלה במחיר. פוליסה טובה צריכה לעלות לפחות 250-300 שקל.

"אנחנו עומדים לפני סגירה עד סוף החודש, עדיין מתווכחים על המחיר, בשאיפה שיהיה 120-130 שקל, ומנסים להכניס כמה שיותר כיסויים, אבל להקטין כמה שיותר את ההשתתפות העצמית. כדי שהפוליסה תשתלם להראל במחיר שאנחנו מבקשים, היא מתנה זו בהשתתפות של לפחות 1,500 חברי לשכה, על בני משפחותיהם – אחרת התעריף לא משתלם להם. כנראה שנסגור אתם, אבל יהיו מדרגות תשלום לפי מספר המשתתפים. אני קורא לכל הסוכנים להיכנס לתוכנית כדי שהמחיר יהיה כמה שיותר נמוך. אנחנו מנסים להכניס לקולקטיב גם את העובדים במשרדי הסוכנים, מאחר שהתשלום הוא פר המבוטח. הפוליסה תיכנס לתוקף בתחילת פברואר". בימים אלה ממשיכים בליסוב לנסות לסגור פוליסות קבוצתיות מוזלות עבור חברי הלשכה.

"אנחנו עובדים על פוליסות ביטוחי רכב ודירה. אנחנו מנהלים מו"מ ארוך, כי אנחנו מחפשים את הכיסויים הכי טובים עם הפרמיה הכי טובה. אנחנו עובדים על פרמיה של 1,250 שקל לביטוח חובה, כולל נהג צעיר, ושפרמיית מקיף לא תעבור את ה-2,000 שקל. בפוליסת מקיף דירות אנחנו מנסים לערוך פוליסה מורחבת, כולל נזקי מים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email