״כניסת חברות האשראי לענף תדרוס את סוכני הביטוח״

כך לדברי ח״כ אחמד טיבי בשיחה עם ביטוח ופיננסים. ״סוכני הביטוח מהמגזר הערבי ייפגעו במיוחד״. טיבי תמך בעמדת הלשכה גם בדיון שנערך בנושא בשבוע שעבר בוועדת הכספים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אני בעד תחרות – זה טוב למשק וזה טוב בכל ענף. אבל כשמביאים חברות ענק כאלו, כמו חברות האשראי, הן ידרסו את סוכני הביטוח ואז זאת לא תחרות הוגנת”, אומר ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת), חבר ועדת הכספים, בשיחה מיוחדת שערך עם "ביטוח ופיננסים".

לדבריו, הכנסת חברות אלו לענף הביטוח "תפגע במיוחד בסוכני המגזר הערבי, שגם ככה מתמודדים עם קשיים ייחודיים, כמו בביטוח הרכב, שם הם מתמודדים במאבק של שנים מול חברות הביטוח”, הוא מדגיש.

״אי אפשר לקדש רעיון בכל מחיר״. המאבק בכניסת חברות האשראי לענף הביטוח. צילום: shutterstock

בשבוע שעבר קיימה ועדת הכספים של הכנסת דיון מיוחד בנושא כוונת הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד”ר משה ברקת, לאשר רישיון סוכן/תאגיד ביטוח לחברת כרטיסי האשראי "מקס", ובעקבותיה גם לחברת "ישראכרט".

גם בדיון זה תמך ח"כ טיבי בעמדת לשכת סוכני ביטוח המתנגדת בכל תוקף לכניסת חברות כרטיסי האשראי לענף הביטוח, שלדעתה תפגע קשות לא רק בסוכני הביטוח אלא בציבור כולו, עליו הן מחזיקות מידע כלכלי/צרכני שיכול לשמש אותן כדי ללחוץ לרכוש דרכן גם ביטוח.

"ראש רשות התחרות עו"ד מיכל הלפרין העלתה את הנימוקים שלה בישיבה של ועדת הכספים, אבל אני מתנגד לחוות הדעת שלה – אי אפשר לקדש בכל מחיר את רעיון התחרות, אם היא ממש לא הוגנת כמו במקרה זה”, הוסיף ח"כ טיבי.

לדבריו, הממונה ברקת שהופיע גם הוא בפני חברי הוועדה, התבקש על ידי רוב חבריה ויו"ר הוועדה ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), לדחות לפחות את מתן הרישיון עד לאחר דיון רחב יותר בנושא אחרי כינון הממשלה. "לא קיבלנו ממנו תשובה בישיבה, וככול הידוע לי, הוא לא העביר תשובה בנושא ליו"ר הוועדה עד היום״, מציין ח"כ טיבי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email