״כשעבדתי בחברה ישירה, החלטתי שאני רוצה להיות בצד הסוכן״

מדי שבוע נכיר סוכנות וסוכנים צעירים, הדור הצעיר של לשכת סוכני הביטוח; והפעם: סו״ב ניסים אסייג, בעלים ושותף בסוכנות "ספירה ביטוח ופיננסים" במזכרת בתיה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 33
מצב משפחתי: נשוי + 3
ותק: 9 שנים
רישיון: אלמנטרי; שותף גם בניהול תחומי הפנסיה, פיננסים וביטוחי בריאות

איך הגעת לתחום הביטוח?
״לא הכרתי את תחום הביטוח. לפני כנסתי לתחום עסקתי בתחום המסעדנות. אבל לא היה לי סיפוק מהתחום. חיפשתי מקצוע שייתן לי אתגר חדש. תחילת דרכי בתחום הביטוח הייתה בחברת ביטוח ישירה, לאחר מכן כמפקח סוכנים בקבוצת שלמה, ולסיום מנהל תחום אלמנטרי בסוכנות ביטוח.

״כאשר עבדתי בחברה ישירה – ראיתי מהצד כמה הסוכן עמל ועובד קשה בכדי להשיג לקוח – ושם החלטתי שאני רוצה להיות בצד הסוכן״.

ניסים אסייג | צילום: באדיבות המצולם

היו לך קשיים בתחילת הדרך?
״כמי שהתחיל את דרכו כסוכן ביטוח מאפס, הייתי צריך לעבוד קשה מאוד בכדי לגייס לקוחות. ללא פרסום וללא שיווק – הכל מפה לאוזן – ובעולם שהחברות הישירות זמינות עבור המבוטחים המשימה הפכה לקשה יותר, אך מספקת״.

איך אתה מתמודד עם הרגולציה בתחום הביטוח?
״אני חושב שבתחום האלמנטרי הרגולציה די מתחברת עם העבודה היומיומית. כל שיחה מוקלטת, המבוטח מקבל מייל ודגשים אודות כיסוי הפוליסה שלו, חריגים ועליות תעריפים״.

איזה יחס אתה מקבל בחברות הביטוח כסוכן צעיר?
״כסוכן צעיר וחדש בתחום, אני החלטתי להצטרף לבית סוכן שיתאים לפרופיל שלי, כרמים, כדי שילוו אותי מול חברות הביטוח. הצעד הזה היה נכון ומשתלם. אני ממליץ לכל סוכן ביטוח צעיר ומתחיל לעשות כך״.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
״בעוד 10 שנים אני רואה את עצמי גדל בתחום העסקי לביטוחי עסק וחבויות, ממשיך לתת שירות ללקוחות ברמה אישית, מקצועית, כזו שמביאה להערכה לסוכן הביטוח מצד הלקוח״.

ספר על הצלחה אישית במסגרת עבודתך כסוכן ביטוח.
״קבלן גדול שזכה במכרז והיה צריך פוליסת ביטוח בהתאם לדרישות המכרז; לאחר שעבר מספר סוכני ביטוח ולא מצא פתרונות, החליט לוותר על המכרז; אני ידעתי לתת לו פתרון וכיסוי ביטוחי למכרז הייחודי בו זכה, וזה פתח לי את הדרך לקבלנים נוספים״.

טיפים לסוכני ביטוח צעירים כמוך.
״להאמין בעצמך כסוכן ביטוח; להאמין שזה המקצוע שלנו ולתת למבוטח פתרונות של 360 מעלות; להבין שהלקוח צריך את המקצועיות שלנו – לא את המוקדן שלאחר שמכר את הפוליסה, הוא כבר לא קיים; לכן, תמיד להתמקצע, ללמוד ולהיות מעודכן בשינויים הרבים בענף״.

איך לדעתך הלשכה יכולה לעזור לסוכנים הצעירים?
״הלשכה יכולה לעזור לסוכנים הצעירים בעת המעבר ממעמד של שכיר לעצמאי, למשל. לתת להם כלים להתנהלות מול חברות הביטוח והתנהלות מול לקוחות״.

כיצד תרצה להשתלב בעבודת הלשכה?
״יש לי עניין רב להשתלב ולתרום לעבודת הלשכה. כיום אני חבר בוועדה לסוכנים צעירים״.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email