״צביקה ראה בביטוח נתינה – ותמיד דאג ללקוחותיו״

מולי זליג, יו״ר סניף פתח תקווה מספר על חברו, צביקה ברנשטיין ז״ל, במלאות 30 למותו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כאח וחבר טוב היה לי צביקה. אינני מעכל את לכתו. בשנות ה-80, באמצע קריירת ההוראה שלו, מישהו הציע לו לעבוד בעוד מקצוע, שקוראים לו ביטוח. לאחר מספר חודשים התחיל לעבוד כסוכן ביטוח בהשראתו של בן ציון ויינשטוק ,מייסד סוכנות סיני. צביקה עבר מבית לבית בחורף ובקיץ, היה מציע הצעות לביטוח דירות וביטוחי חיים, וראה שכר נאה לעמלו. לא היה מבצע שצביקה לא זכה בו והוא היה גאה בכך.

צביקה התעניין מאוד בלימודי יהדות, תלמוד וכל הקשור לתורת ישראל. לאחר שנפטרה בתו, הנהיג לימוד גמרא פעם בשבוע אצלו בבית – מפגשים שמתקיימים כבר 25 שנה. כל מפגש עם החברים נפתח בפרשת השבוע שצביקה הציג ופירש. גם עתה נמשכים מפגשים אלה, ומוקדשים לזכרו.

האושר של צביקה היה עיסוקו בביטוח, שבו ראה גם מן הנתינה. צביקה היה פעיל בלשכה כיו"ר סניף פתח תקווה, והיה פעיל גם ב-שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) מטעם העירייה. כסוכן ביטוח תמיד דאג ללקוחותיו, הן בתביעות והן בייעוץ. ומי שהכירו מקרוב ידעו שהיה מגלה עניין אמיתי ותורם מהידע שלו, ותמיד שאף לדעת מה הכיסוי עליו נסוב הוויכוח, או המשפט שעליו התדיינו.

צביקה ברנשטיין ז״ל
צביקה ברנשטיין ז״ל

צביקה השתתף כמעט בכל הכנסים של הלשכה ושל חברות הביטוח. בכנס האלמנטאר האחרון של לשכת סוכני הביטוח, שהתקיים באילת, הוא לא חש בטוב. במקום להגיע למלון, הוא הובא לבית החולים יוספטל, משם הובהל באמבולנס לבית החולים ביילינסון בפתח תקווה. שם אובחן כחולה במחלת דם קשה, ומאז הידרדר מצבו.

למרות סבלו הרב, תמיד היה אופטימי. בשבוע האחרון לפני לכתו היה מצבו טוב והוא חשב אף להשתחרר. הוא גם תכנן להגיע למשרדו, אף על פי שכבר מכר את תיק הביטוח שלו. תמיד התעניין בנעשה לשכה ובענף הביטוח. אחד הדברים שאמר לי באותו שבוע אחרון לחייו היה – "לעולם אל תסתכל אחורה, תמיד תסתכל קדימה ותחשוב על החיים היפים". לאחר שלושה ימים השיב את נשמתו הברוכה לבורא עולם.

יהי זכרו ברוך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email