"‏בנוי כדי לשרוד"‏

מסלולו המהיר של סיימון ליסטר, שהחל מאכזבה בספורט ועד לצמרת ארגון ה-MDRT‏, היה משולב בהצלחות ואמונה שהשקעה משמעותית ומתמדת במקצוע בסופו של דבר תיתן פרי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כבר בגיל 16 ידע סיימון ליסטר‏ שפניו מועדות לעולם הפיננסים. ההחלטה נפלה בעקבות פגיעה רצינית ברגלו שקטעה את שאיפותיו לקריירה מקצועית בכדורגל.

סיימון, מנורפוק, אנגליה, חבר MDRT‏ מזה 13 שנה, מועמד כיום להיות היו"ר החדש של Top Of The Table.

מסלולו המהיר, שהחל מאכזבה בספורט ועד לצמרת הMDRT-‏, היה משולב בהצלחות ואמונה שהשקעה משמעותית ומתמדת במקצוע בסופו של דבר תיתן פרי.

צילום: shutterstock

סיימון הפך לאיש ביטוח ופיננסים כבר בגיל 21 והיה בין 25 הסוכנים המובילים בחברה איתה הוא עבד. הוא מייחס הצלחה זו לבקיאותו במתמטיקה, לאופיו התחרותי מעולם הכדורגל ולמוסר העבודה שספג בנעוריו מהוריו.

Top of the Table

להגדלת קהל הלקוחות שלו השתמש סיימון במצגות רבות להמחשת חשיבות הביטחון הכלכלי וגם המליץ ללקוחותיו לפעול ללא היסוס. בראש מעייניו הוא שם את הליך איתור ההפניות, רקימת קשרים עם מרכזי השפעה ומתכנני עזבון וארגון סמינרים לביסוס אמינותו.

כיום סיימון עומד בזכות עצמו ועדיין נעזר ברעיונות ותמיכה של יועצי ביטוח אחרים. נשיא MDRT‏ בעבר, טוני גורדון, מבריסטול אנגליה, הפך להיות המנטור שלו. לפני שסיימון התוודע לקיום MDRT‏, הוא השתתף באירוע ביטוחי אזורי ב-2006 ואחד הנואמים שם היה טוני גורדון. בעקבות אותה הכרות, סיימון ביקש פגישה עם טוני ומצא את עצמו נוסע יותר מחמש שעות לפגישה בבריסטול. מטוני הוא לא רק למד על העוצמה של MDRT‏ אלא למד גם על החשיבות של להיות אחראי על הפעילויות שלו, שמירת איזון בין לקוחות חדשים וקיימים ולא לפחד לבקש הפניות.

הסיפור הוא על תחילת דרכו של סיימון ליסטר, ללא לקוחות והגעתו ל-10שנות חברות בTOT-‏ תוך 13 שנה שהוא במקצוע.

הכל החל כששמע שקיים רף בארגון ה-MDRT שנקרא Top Of The Table‏, אומר ליסטר. הוא פשוט הציב לעצמו מטרות ומה עליו לעשות כדי להשיגן. למשל, לא עזב את משרדו בסוף שבוע עבודה עד שיומן הפעילות שלו לשבוע שאחריו היה מלא בפגישות.

המפתח: משמעת עצמית

"לאנשים קל מאד ליפול למלכודת של 'אעשה זאת בשבוע הבא', אומר סיימון. "ההגעה לתפקיד הגדול ב- TOT‏הייתה הודות למשמעת עצמית".

כיום, בתפקיד מנכ"ל, סיימון ושותף נוסף מפעילים שני משרדים ומעסיקים 20 עובדים. העסק מתרכז בתכנון פרישה וניהול פיננסים לפני ואחרי הפרישה.

סיימון מכיר בעובדה שאף אחד לא יכול לעבוד לבד ומודה שחלק גדול מהצלחתו היא בזכות צוות העובדים הנפלא שלו. הוא מדגיש גם את החשיבות של האמון ההדדי בין קולגות והלקוחות, אשר גם מביאים הפניות חדשות וגם חולקים ביניהם שאיפות, דאגות והכרת תודה על תכניות מוצלחות.

לקראת תפקידו להנהגת Top Of The Table‏, הוא חולק כבוד גדול והוקרה לקודמיו. הוא מחפש כל העת דרכים חדשות לעזור לעמיתים להמשיך לצעוד קדימה בהצלחה.

פותחה יוזמה ל"תוכנית מנטורים" עבור סוכנים בדרגת Court of the Table‏ (COT‏) כדי להצמיח את הדור הבא של חברי TOT‏.

הוא מוסיף, שTOT-‏ תמשיך לתמוך במנהיגים, חברי ועדות שונות וחברים בMDRT-, כדי לעודד ולאתגר אותם וליצור רעיונות חדשים.

תשקיע בעצמך

כמובן, חייו של סיימון הם רצף של לימודים וצמיחה מתמדת ושיתוף פעולה עם רואי חשבון, עורכי דין ובעלי מקצועות חופשיים אחרים, כך הוא מעמיד את עצמו כמומחה שיכול לספק ידע רחב וערך מוסף משמעותי ללקוחות. סיימון גם רואה את השתתפותו במפגשי MDRT ‏שונים כהשקעה עצמית לצמיחה אישית ומקצועית.

לשם כך, הוא נוסע כארבע פעמים בשנה לארה"ב לצורך ישיבות או הרצאות הקשורות לMDRT-‏. "המסע בMDRT- עבורי היה נפלא ואני רוצה להשיב לארגון ככל יכולתי עבור מה שהפקתי. אני מודה על ההכרות עם אנשים מדהימים מכל העולם שהפכו להיות חבריי הקרובים".

הכתבה פורסמה לראשונה במגזין MDRT העולמי, גיליון ינואר/פברואר 2021. תרגום: סו"ב הרולד מידלדורף, חבר MDRT

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email