20 ילדי בר מצווה מפנימיית רננים עלו לתורה באירוע מרגש בכותל

את האירוע ארגנה ומימנה באמצעות תרומות, הוועדה לקשרי קהילה בלשכה בראשות סו"ב אלי שטרק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כ־170 איש חגגו ברחבת הכותל בירושלים ביום שני השבוע, בטקס עליה לתורה של 20 ילדי בר מצווה מפנימיית רננים, אותו ארגנה הוועדה לקשרי קהילה של לשכת סוכני ביטוח.

"מספר המשתתפים היה גבוה מהצפוי – שני אוטובוסים מלאים ועוד כ־50 סוכנים שהגיעו לכותל ברכבם הפרטי", מספר סו"ב אלי שטרק, יו"ר הוועדה.

באירוע המרגש התקיים כאמור טקס עלייה לתורה של 20 הילדים, שכלל גם הקראת פרקים מהתורה ותפילה. כל ילדי הבר מצווה קיבלו מהלשכה ערכת בר מצווה במתנה, שכללה טלית, תפילין, סידור ועוד. לפני הטקס התקיים סיור במנהרות הכותל, ולאחר העלייה לתורה התקיימה ארוחה חגיגית במסעדת מונטפיורי הצמודה לכותל. הארוחה לוותה במוסיקה, ריקודים, להקת מתופפים ועוד.

"היה נפלא ומרגש עד דמעות", מספר סו"ב שטרק, ומוסיף כי "האירוע הפגיש בין הילדים להוריהם, שכן מדובר בילדים שהופרדו מהוריהם והם חניכי פנימיית רננים לילדים במצוקה שבזיכרון יעקב. הילדים וההורים לא רצו להיפרד וללכת הביתה. הילדים האלה לא האמינו שמישהו יחגוג להם בר מצווה. לכן כשהיו כבר עם מישהו מבני המשפחה שלהם יום שלם, הם לא רצו ללכת הביתה".

וזה עוד לא הכל. לדברי שטרק, ב־9 ביולי יחגגו ילדי הבר מצווה מסיבה משותפת באולמי "טרה" בקיסריה בהשתתפות כ־300 איש. לאירוע החגיגי, שנתרם גם הוא בהובלת הוועדה לקשרי קהילה, ישתתפו כל 160 ילדי הפנימייה, צוות ההוראה והמטפלים שלה, והורי הילדים. "גם במסיבת הבר מצווה יקבלו הילדים מתנות יפות", מבטיח שטרק.

לדבריו, עלות האירועים תסתכם ביותר מ־120 אלף שקל, סכום שממומן כולו מתרומות של חברות ביטוח, סוכנויות ביטוח, סוכנים פרטיים "וחברים טובים", כפי שמעיד שטרק, שלבדו הרים את הפרויקט הזה – גם הארגון, גם גיוס התרומות, ואף תרם מכספו האישי וגייס כספים גם ממכריו האישיים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email