101 סוכנים חדשים הצטרפו החודש ללשכת סוכני ביטוח

מאחורי הגיוסים המוצלחים עומדת מנהלת הפיתוח העסקי של הלשכה – קרן מלאך
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

בחודש מאי 2018 נקבע שיא בגיוס סוכנים חדשים ללשכה (בחודש אחד), עם הצטרפותם של 101 סוכני ביטוח כחברי לשכה חדשים. מדובר במספר חסר תקדים, כאמור; יש לציין כי במהלך 2017 כולה הצטרפו 339 סוכנים חדשים ללשכה.

על תהליך גיוס סוכנים חדשים אחראית קרן מלאך, מנהלת הפיתוח העסקי, המנהלת את כל מערך הגיוס של סוכני הביטוח החדשים ושימור הקיימים. לדברי רענן שמחי, מנכ״ל הלשכה: ״בחודשים האחרונים גויסו מספר שיא של סוכנים לשורות הלשכה הודות לשיתוף הפעולה של הסוכנויות הגדולות עם קרן מלאך שעושה לילות כימים בהנגשת הלשכה לסוכנים״.

אחת המטרות שהציבה לעצמה הנהגת הלשכה לאחר כניסתה לתפקיד לפני כשבעה חודשים, הייתה להוסיף עוד כאלף סוכנים חדשים ללשכה עד לתום הקדנציה. אז מנתה הלשכה קצת יותר מ־4,500 סוכנים. בעקבות ישיבת אסטרטגיה שערכה ההנהגה החדשה תחת נשיא הלשכה, סו"ב ליאור רוזנפלד, גובשה תכנית לגיוס סוכנים אותה מנהלת מלאך.

הלשכה יוצאת החוצה

אחד הדברים המרכזיים שבאסטרטגיה החדשה הוא "הוצאת הלשכה החוצה אל משרדי הסוכנים". מלאך מסבירה את האסטרטגיה הלכה למעשה: "לאחר יצירת הקשר הראשוני, טלפונית בדרך כלל, אני מבקרת במשרדי הסוכן לצורך הכרות אישית ועל מנת לברר עם הסוכן את הצרכים הייחודיים לו, וכך משקפת לו את הפעילות החשובה של הלשכה ואיך היא יכולה לענות על צרכיו. אני מפרטת לו את ההטבות להן הוא זכאי, כגון כנסים מקצועיים, סיוע מיועצים בתחומים שונים שיסייעו וילוו אותו, כנסים והשתלמויות שנותנים כלים ועזרים לסוכן, כמו גם ידע רב על המתרחש בעולם הביטוח; ההטבות שהלשכה מעניקה לסוכן במסגרת הסדרים מיוחדים עם גופים שונים, הדרכה על אתר הלשכה, הסבר על הוועדות המקצועיות ועוד. ברוב המקרים אנחנו מצליחים לגייס בו במקום, לא רק את הסוכן שבאתי לגייס אלא גם סוכנים שבאים לשמוע אותנו, אם זה בשולחן עגול עם סוכני המשרד וכד'. לאחר מכן, אני פועלת לוודא שהקליטה בוצעה ביחס לכלל סוכני הביטוח, ובפרט ביחס לסוכנים המשויכים לאותו בית סוכן. אחד החידושים שהנהיג נשיא הלשכה הוא הופעה אישית שלו בכנסים ואירועים של בתי סוכן, שם מציג רוזנפלד את פעילות הלשכה, ולאחר שהוא יורד מהבמה, יש היענות עצומה להצטרף כחברים ללשכה".

גיוס במכללה

דרך ייחודית נוספת לגיוס סוכנים בה נוקטת מלאך היא גיוס מקרב תלמידי המכללה לפיננסים וביטוח של הלשכה, בין אם במהלך לימודיהם ובין אם לאחר סיום המבחנים. "יש לזכור", מסברה מלאך, "כי על פי תקנון הלשכה, גם מתמחים יכולים להצטרף בכפוף למגבלות".

מעבר להליך הגיוס מלווה מלאך את הסוכנים בהתמצאות בנבכי הלשכה ועומדת לשירותם בכל שאלה שמתעוררת, כדי שיידעו תמיד שהלשכה כאן בשבילם. מלאך מבקשת להדגיש כי להצלחה זו תורמים רבות נשיא הלשכה, חברי הוועד המנהל ויושבי ראש המחוזות והסניפים, אשר פועלים לגיוס סוכנים עימם הם נפגשים במסגרת פעילותם השוטפת.

לסיכום מלאך מדגישה כי "אני רואה בעבודה זו שליחות, לא רק בגיוס סוכנים חדשים, אלא גם בלסייע לסוכנים בסוגיות שונות מחיי היומיום העסקיים שבהם הם נתקלים. במקביל אני פועלת לשמר סוכנים קיימים ומשוחחת ארוכות עם כאלה שמבקשים לעזוב את שורות הלשכה; אני מנסה להבין מה הוביל אותם להחלטה זו, וברוב המקרים הם

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email