12 נשים מספרות על הדרך שלהן להצלחה

לכבוד יום האישה, דיברנו עם 12 נשים שסיפרו לנו על הדרך שלהן בקריירה, על הקשיים, ההצלחות וההתמודדות • האם משהו השתנה ביחס לנשים? ומה קורה בתחום הביטוח?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ח"כ נאוה בוקר (ליכוד)

"ישנן אמירות מצד חברי כנסת שלא היו נאמרות לו היו מול גברים"

ח"כ בוקר

האם נתקלת בחסמים ובאפליה בדרך להצלחה עקב היותך אישה?
"בהחלט. אנחנו, חברות הכנסת, מתמודדות מפעם לפעם עם תפיסות ואמירות שוביניסטיות מצד חברי הכנסת. קל להשתיק ולבטל במחי יד טענה של חברת כנסת. בפרספקטיבה של כמעט שלוש שנים אני יכולה לומר בביטחון שיש אמירות מצד חברי כנסת שלא היו נאמרות לו היו מולם חברי כנסת גברים".
איזו עצה תתני לנשים שרוצות לפתח קריירה מצליחה?
"פשוט מאד – תאמיני בעצמך ותהיי ממוקדת מטרה. ואם משהו לא מצליח בדרך למטרה אז לחשב מסלול מחדש".
למה לדעתך תחום הביטוח נשלט עדיין בידי גברים?
"כמו רבים מהתחומים במשק – תקרת הזכוכית טרם נפרצה. מדובר בעיניי בכשל שוק שצריך להיפתר על ידי המדינה. ואיך עושים את זה? באמצעות תמריצים, קורסים יעודיים וממומנים על ידי משרד הכלכלה והטבות כאלה ואחרות לחברות ולסוכנויות שיוכיחו שוויון מגדרי מלא".
איך את רואה את עתידו של ענף הביטוח וסוכן הביטוח?
"כמו בכל תחום, הטכנולוגיה והחדשנות תקבל ביטוי גם בענף הביטוח. עם זאת, בתוך העידן הרובוטי הזה, רוב רובם של האנשים משוועים לטיפול אנושי, למענה אדם שיביע אמפתיה ויגלה אכפתיות ויחסוך מהם טיפול בתחום שהם לא מכירים. לכן לא רק שהסוכנים לא ייעלמו מן העולם, אלא להיפך התפקיד הזה יגדל ויתעצם".

סו"ב מיכל שילה – סגנית יו"ר הוועדה הפנסיונית

"לא לפחד מביקורת או מחסום"

שילה

נתקלת בחסמים, באפליה, בדרך להצלחה?
"אכן היו שניסו לחסום את דרכי ואת התקדמותי אך עם היכולות המקצועיות שלי והאמונה בעצמי, הצלחתי להתגבר ולהגיע למטרות שהצבתי לעצמי".
איזו עצה תוכלי לתת נשים שרוצות לפתח קריירה?
"כל מקצוע וכל קריירה חייבים להתחיל באמונה בעצמך וביכולות שלך ולא לפחד מביקורת או מחסום".
למה תחום הביטוח נשלט עדיין בידי גברים?
"תחום הביטוח כמו תחומים אחרים עדיין נחשב גברי, ונשים באופן טבעי לוקחות על עצמן את אחריות המשפחה והילדים. שעות העבודה הרבות שדורש מקצוע סוכנת ביטוח גם גורם לחסמים רבים. עם זאת, מספר סוכנות הביטוח בשנים האחרונות עלה משמעותית ואני מקווה שהמגבלות שהיו בעבר מצטמצמות".
איך את רואה את עתידו של סוכן הביטוח בכלל וסוכן הביטוח בפרט?
"ענף הביטוח ימשיך להיות ולהתקיים עוד הרבה שנים וגם סוכני הביטוח. למרות שינויי הדיגיטציה של ענפים מסוימים, עדיין המגע האנושי עם הלקוח יתפוס מקום חשוב. סוכני הביטוח צריכים להתמקצע וללמוד את השינויים ולפעול בהתאם, סוכן שלא ישתנה עם תנאי השוק, יהיה לו קשה להתמודד".

אורית קרמר – סמנכ"ל בכירה ומנהלת תחום הבריאות ב"מנורה"

"לא לנסות לאמץ גישות ניהול 'גבריות'"

קרמר

האם נתקלת בחסמים, באפליה בדרך להצלחה?
"באופן טבעי, בדרך להצלחה היו וישנם חסמים וגורמים מעכבים אך הם לא בהכרח על רקע מגדרי אלא תוצר של חבלי לידה טבעיים הקיימים בדרך להצלחה".
איזו עצה תוכלי לתת לנשים שרוצות לפתח קריירה?
"אני ממליצה לא לוותר למרות הקשיים ולא להיכנע למוסכמות. להיות מי שאת ולא לנסות לאמץ גישות ניהול 'גבריות' מקובלות".
למה תחום הביטוח נשלט עדיין בידי גברים? האם זה עומד להשתנות?
"תפישה מסורתית רווחת היא שהעולם הפיננסי הוא תחום עיסוק גברי בעל תווית מגדרית. זה מתחיל עוד באקדמיה, קיים רוב גברי במקצועות פיננסיים. אנו עדים למגמת שינוי והיום יותר ויותר נשים משתלבות במשרות בכירות בענף ומספרן הולך וגדל סביב שולחן ההנהלה. נשים מבינות שניתן לפתח קריירה לצד משפחה וילדים, ולא בהכרח צריך לבחור ביניהם".
איך את רואה את עתידו של ענף הביטוח בכלל וסוכן/ת הביטוח בפרט?
"ענף הביטוח הוא ענף משמעותי חברתי וכלכלי בשל הכיסויים שהוא מספק וההשקעות המבוצעות בו ולכן אני רואה אותו ממשיך להתפתח תוך התאמה לתמורות ומגמות חברתיות וטכנולוגיות. חשיבותם של סוכני הביטוח לענף הנה אדירה. בסופו של יום לקוח הקצה זקוק לכתובת אנושית שתספק לו בטחון ומענה וידע מקצועי ממומחים בתחום הביטוח".

סו"ב רחל כבודי – יו"ר ועדת יח"צ וקשרי חוץ

"החיסרון הפך ליתרון"

כבודי

האם נתקלת בחסמים/אפליה בדרך להצלחה?
"לכל אורך דרכי העסקית אני נמצאת בעולם של גברים. כיום אני אישיות חזקה ומקצועית ואני מקבלת את מלוא הכבוד והערכה. בתחילת דרכי, כשברוב הפגישות והישיבות הנוכחות הייתה גברית, נאלצתי 'להצניע' את היותי אישה והייתי נוקבת וסמכותית כדי שחלילה לא יכניסו אותי 'לפינה' של אישה. עד היום אנחנו צריכות 'להוכיח' קצת יותר, אך אני תיעלתי את זה לטובתי מאחר והיכולת הבינאישית שלנו הנשים גבוהה יותר – החיסרון הפך ליתרון".
איזו עצה יש לך לנשים שרוצות לפתח קריירה?
"להחליט ולעשות הכי טוב שאתן מסוגלות ללא הנחות ובכל הכוח. ידע והרחבת אופקים זה כוח. אני לא מאמינה ב'סופרמרקט', אני חושבת שצריך להתמקצע בכיוון מסוים ולהיות הכי טובות בנישה שבחרתן".
למה עולם הביטוח נשלט עדיין בידי גברים?
"בשנים האחרונות נשים מתחילות להגיע לקדמת הבמה בביטוח ומקבלות אומץ וגיבוי ציבורי ומשפחתי ללמוד ולהגיע לתפקידי מפתח. אני מאמינה שבשנים הקרובות נראה יותר ויותר נשים בתפקידים ניהוליים".
איך את רואה את עתידו של סוכן הביטוח?
"אני מאמינה שאם נדע להעביר מסר נכון וברור לציבור המבוטחים שביטוח עושים אך ורק עם סוכן ביטוח, בכל קונסטלציה, אז יבינו גם היצרנים וגם הרגולטורים שסוכן/ת ביטוח זו זרוע שלא ניתן לוותר עליה".

סו"ב חוה פרידמן־וינרב – יו"ר המכללה לפיננסים וביטוח

"אין הנחות ואין הקלות"

פרידמן-וינרב

נתקלת בחסמים, אפליה בדרכך למעלה?
"מעולם לא נתקלתי בחסמים, מעולם לא הרגשתי אפליה, והצלחתי בהקמת עסק עצמאי בלא שום סיוע. תוך כדי הקמת העסק גידלתי ארבעה ילדים וכן, הייתה ויש להם גם היום ביקורת, שחזרו לבד מבית הספר כשאימהות אחרות באו לקחת. לא פעם מצאתי עצמי נוסעת בשבת למשרד לטפל בבעיה שהתעוררה או להמשיך ולסגור דברים פתוחים, ברור שזה על חשבון הבית, הבעל והילדים".
איזו עצה יש לך לנשים שרוצות לפתח קריירה?
"לנשים אני מציעה להשקיע בהקמת עסק אבל לנסות ולמצוא איזונים, לנסות לתחום את העבודה לשעות קבועות. להשתדל – בשעות שאתן נמצאות בבית עם הילדים והבעל – להיות ב־ 100% איתם, בלי טלפון, בלי מחשב בלי מסיחים. ובתחום המקצועי – ללמוד, להתמקצע ולהשתלם כל הזמן”.
למה תחום הביטוח נשלט עדיין בידי גברים?
"גברים לעומת נשים "זמנם יותר בידם"; הם לא מוציאים את הילד מהגן, מהפעוטון, או מבית הספר. במרבית המקרים זה נופל עלינו האמהות ואין הנחות או הקלות. אני מניחה שהדברים ישתנו והם משתנים. התחלתי את עבודתי בענף הביטוח לפני שנים רבות, בשטח פעלו נשים מעטות מאד, בלימודים היו במחזור שלי 25 גברים ואני, האישה היחידה. היום אני רואה נשים רבות יותר בהשתלמויות ובכנסים מקצועיים. יש שינוי תרבותי וחברתי שנותן לנשים חופש רב יותר ומאפשר להן לצאת לעבודה ולהתחלק עם הבעל בגידול הילדים, באסיפות הורים, בקניות לבית ואפילו בחופשת הלידה".
איך את רואה את עתידו של מקצוע סוכן הביטוח?
"אני חושבת שסוכן הביטוח של היום חייב להמציא עצמו מחדש; כן, עבודת הסוכן תשתנה, אבל סוכן הביטוח לא ייעלם, כי הערך המוסף של סוכן הביטוח לא יסולא בפז”.

סו"ב מיכל וינצר – יו"ר הוועדה להעצמה נשית בלשכה

"אל תפחדי מכלום – פשוט תעשי"

וינצר

האם נתקלת בחסמים באפליה בדרך להצלחה?
"באפליה לא זכור לי שנתקלתי. חסמים השתדלתי לפרק על ידי בקשת עזרה ממשפחתי, למדתי לשחרר, להאציל סמכויות והעובדה שאני אמא ואישה היא לא תירוץ. אם יש לי מטרה אני אגיע אליה".
איזו עצה תוכלי לתת לנשים שרוצות לפתח קריירה מצליחה?
"להיות אישה זה בונוס, יש לנו יכולות ואינטואיציות שבניתוב נכון לקריירה רק מקדמות אותנו. תשקיעי בעצמך ובהתפתחות שלך. תאמיני בעצמך. עשי מקסימום השתלמויות כדי להעשיר את הידע המקצועי שלך ופרגני לעצמך מידי פעם במשהו טוב שגורם לך לחייך. חשוב מכל – אל תפחדי מכלום. פשוט תעשי".
למה תחום הביטוח נשלט עדיין בידי גברים, האם זה עומד להשתנות?
"בענף הביטוח יש פער שצריך להשתנות; מצד אחד עולם הביטוח עשיר בנשים, מהמפקחת, דרך נשים בעמדות מפתח בחברות ביטוח, וגם בסוכנויות אנו מרגישות רוב נשי אך לרוב זה בתפקידי הבק אופיס".
"מאידך, בלשכת סוכני הביטוח הנשים מהוות מיעוט ושיעורן עומד על כ־ 18% מכלל חברי הלשכה בלבד, נתון שאני באופן אישי רוצה לשנות, זאת אף על פי שניתן להרגיש בכוח הנשי בלשכה. נשים הן כוח מוביל, אך חסרות נשים בתפקידים בכירים, וחבל".
איך את רואה את עתידו של ענף הביטוח בכלל וסוכני הביטוח בפרט?
“אני בטוחה שמקצוע סוכן הביטוח ימשיך להיות רלוונטי וחשוב גם בעתיד הרחוק. זה יקרה רק אם נבין שאנחנו חייבים "לזוז עם הגבינה" לשפר את המקצועיות שלנו, את רמת השרות והנגישות לאוכלוסיה ולהפוך את משרדנו למשרד דיגיטלי. אין ולא יהיה תחליף לקשר האישי בין המבוטח לסוכן. אנחנו מנתבי הדרך האנושיים של הלקוח".

סו"ב נאוה ויקלמן – יועצת הנשיא לרגולציה וכנסת

"נמשיך להצליח ובענק"

ויקלמן

האם נתקלת בחסמים/אפליה בדרך להצלחה?
"בהחלט כן, אך כשאת בטוחה בעצמך ומציבה יעדים, ברור לגמרי שתכבשי אותם. לשמחתי, זכיתי הן בבעל, שהוא חבר אמיתי ומנטור לחיים, הן בילדים מפרגנים והן בצוות עובדות ועובדים תומכים".
איזו עצה תוכלי לתת לנשים, שרוצות לפתח קריירה מצליחה?
"הכי חשוב להיות נחושות, ממוקדות מטרה ולדעת לחלק את הזמן בין המשפחה, החברות והחברים לבין הקריירה".
למה תחום הביטוח נשלט עדיין בידי גברים? האם זה עומד להשתנות?
"בעבר נשלטו המקצועות החופשיים בעיקר על ידי גברים, אך כיום יותר ויותר נשים תופסות עמדות מפתח בשוק ההון כמו בבנקים, ואין לי ספק, כי זה רק עניין של זמן ויותר נשים תמלאנה תפקידי מפתח גם בעולם הביטוח".
איך את רואה את עתידו של מקצוע סוכן הביטוח?
"אני רואה במקצוע הסוכן/ת שליחות אמיתית ואני בטוחה, שהסוכנות/ים המקצועניות/ים ימשיכו להצליח ובענק".

סו”ב אניה לוין – יו"ר סניף חיפה

"הדרך להצלחה אינה קלה בלי קשר למגדר"

לוין

האם נתקלת בחסמים/אפליה בדרך להצלחה?
"נהוג לחשוב שאישה שנמצאת בדרך להישגים בקריירה נתקלת בחסמים רבים. אבל לדעתי, רוב הפעמים החסם הגדול נמצא בראשה של האישה עצמה. הדרך להצלחה לא תהיה קלה לאף אחד, בלי קשר למגדר. האתגרים שפוגשים בדרך גוברים על החששות והפחדים. אני אישית לא נתקלתי בקשיים מיוחדים היוצאים מהיותי אישה, אך אם אתקל בהם, אני בטוחה שכמו שאומרים 'נעבור גם את זה'".
איזו עצה תוכלי לתת לנשים שרוצות לפתח קריירה?
"להינשא לגבר חזק ובעל בטחון עצמי, כך שהצלחתה של אשתו לא תפגע באגו שלו, שלא יתחרה בה אלא יתמוך בה ויעזור לה להתקדם וישמח מהישגיה".
למה תחום הביטוח נשלט עדיין בידי גברים?
"נתחיל מזה שתחום הביטוח כול כולו נכון להיום נשלט על ידי אישה אחת. אני לא מכירה אף סוכנות ביטוח ואף חברת ביטוח שהצוות הנשי שלהן אינו מהווה חלק חשוב ביותר בחברה, ולפעמים לב ליבן. לנשים יש יתרונות מובהקים כסוכנות ביטוח; מסירות ונתינה נשית מתאימות מאוד למקצוע ששירות וטיפול במבוטח הם מהמאפיינים החשובים שלו".
איך את רואה את עתידו של מקצוע סוכן הביטוח?
"ענף הביטוח עובר מהפך רציני מאוד, ולא רק ברגולציה ובדיגיטציה; אני מתכוונת לשינוי צרכי המבוטח והשוק כולו. זו 'אבולוציה של הענף' ואין להתעלם ממנה. לכן, סוכני הביטוח חייבים להתחיל להכין את עצמם לשינויים שכבר מתרחשים. סוכן ביטוח זה מקצוע חופשי והוא נותן לכל אחד אפשרויות שתלויות בעיקר בו עצמו. כל אחד צריך להתמקד בנישה שלו, להתמקצע בה וליהנות מההזדמנויות שהעידן החדש מביא לנו".

סו"ב ורדה לבקוביץ'

"לבחור לצדך אנשים שמאמינים בך ובדרכך"

לבקוביץ

נתקלת בחסמים, באפליה, בדרך להצלחה?
"מעולם לא. בחרתי באפיק עצמאי בו אני מנהלת את סוכנות הביטוח שלי כראות עיני תוך חתירה למקצועיות ,אמינות, ומתן שירות שהן אבני הדרך שלי".
איזו עצה תוכלי לתת נשים שרוצות לפתח קריירה מצליחה?
"להאמין בעצמך ולא לפחד, לבדוק ולהתמקצע. הכי חשוב לבחור לצדך באנשים שמאמינים בך ובדרכך”.
למה תחום הביטוח נשלט עדיין בידי גברים?
"תחום הביטוח הינו תחום תובעני ודורש מעורבות אין סופית לאורך כל היום. מקצוע זה אינו קורץ לנשים שנמצאות בראשית הקמת התא המשפחתי. אבל הכל עניין של בחירה אישית ואני מקווה שיותר נשים יבחרו לתפקידי מפתח בתחום, גם אם בגיל 40 פלוס".
איך את רואה את עתידו של מקצוע סוכן הביטוח?
"ברכישת פוליסת ביטוח אנו רוכשים את הביטחון הכלכלי לתא המשפחתי. לדעתי ומנסיוני הרב לא ניתן לרכוש ביטוח ללא סוכן ביטוח מקצועי. ניתן להיכנס למערכות ולקבל הצעות מחיר אבל אסור לנו לשכוח שיש אותיות קטנות ואותיות מודגשות וחריגים והחרגות שרק אנחנו יודעים להסביר אותם למבוטח. לכן מוקדם מידי להכריז על מותו של הסוכן. דור ה־ Y חי ונושם את הלך הרוח הדיגיטלי והמהיר, אך קיים שוק של מבוטחים שאינו מתמצא או מורגל ומיומן לקבל את השינוי.
"אני מבקשת לאחל לכל אישה הצלחה ואמונה בדרכה, נחת ממשפחתה התומכת ושלא תפחד לנפץ את תקרת הזכוכית".

כוכבית ארנון – סמנכ"לית, מנהלת אגף שירות לקוחות ב"הראל ביטוח ופיננסים"

"האתגרים הפכו אותי למנהלת ששואפת לקדם את העובדים שאיתי"

ארנון | צילום: מיה כרמי-דרור

האם נתקלת בחסמים/אפליה בדרך להצלחה?
"באופן כללי לא נתקלתי, לאורך הקריירה התמזל מזלי והיו לי מנהלות ומנהלים מעוררי השראה. גם המאתגרים שבהם, היו מודעים לשאיפות שלי וברוב המקרים כיוונו יחד איתי למחוזות של עשייה והצלחה. ברבות הימים, זה הפך אותי למנהלת ששואפת לקדם ולנייד את העובדים שאיתי".
איזו עצה תוכלי לתת לנשים שרוצות לפתח קריירה?
"ניתן לשלב בין הכל – זה עניין של ניהול וארגון. אני נשאלת רבות כיצד אני מגדלת שלושה ילדים קטנים, יושבת ראש הנהגת ההורים בבית ספרם של ילדי, סמנכ"לית בכירה, נשואה לאדריכל עצמאי ועוד. ואז אני עונה: 'אתם שואלים זמר איך הוא שר יפה? הרי זה הכישרון שלו', והכישרון שהתברכתי בו הוא יכולת הניהול, ועוד כנערה זיהיתי אותו ועם השנים למדתי לפתח ולהגשים אותו".
למה תחום הביטוח נשלט עדיין בידי גברים?
"חברות הביטוח הגדולות עדיין שמרניות על אף הפתיחות, הטכנולוגיה והיציבות, ולכן ההתנהלות היא אבירית. כיאה לאבירים זהו ניהול מאוד מכבד, מגיב ויוזם. אני מקווה מאוד שזה ישתנה ועוד בדורנו. אנו כנשים משלמות מחיר על העשור השלישי של חיינו בו אנו נעדרות בעקבות חופשות לידה וכל הנלווה לזה. ראיתי את חבריי הגברים שהגיעו איתי באותה תקופה להראל, שקודמו לתפקידים בכירים ממני. אם אני יכולה לשים את נקודת הזמן שזה קרה – חד משמעית, בתקופת היעדרותי בשל חופשות לידה וגידול ילדים, שנתפס באופן אבסורדי כתפקידה של האם. לשמחתי, בחברות הביטוח, בשונה מארגונים אחרים, אין תפקידים הנתפשים 'נשיים'".
איך את רואה את עתידו של ענף הביטוח בכלל וסוכן/ת הביטוח בפרט?
"אני יודעת שישנה תפיסה שהדיגיטל יחליף את ההון האנושי. לדעתי, דווקא בעידן כזה שמצד אחד התקשורת היא רחבה, ויש יכולת לתקשר עם קבוצות של אנשים בו זמנית, ומאידך להיות בודד מול המסך – מייצרת את הצורך בתחושה האישית. בטוחני, כי בדורות הבאים המקצועות הנחשקים יהיו אלו בעלי הכישורים החברתיים שידעו לשלב בין הקשר האישי לבין הטכנולוגיה המדהימה שתתנהל איתנו. הסוכן ישאר מאוד משמעותי אך הוא יצטרך לשנות את ההתנהלות שלו מול לקוחותיו. אל נשכח שהסוכן של מחר הוא אותו ילד דיגיטלי היום, לכן, הוא ידע לעשות זאת אחרת אבל עדיין יישאר סוכן ביטוח".

ח"כ מירב בן ארי (כולנו)

"דווקא מהסביבה הקרובה קיבלתי ביקורת"

ח"כ בן ארי

נתקלת בחסמים/אפליה בדרך להצלחה?
"באופן אישי, בכל מקום אליו הגעתי לא נתקלתי ביחס שונה בשל היותי אישה. כך למשל, הייתי האישה הראשונה שנבחרה ליו"ר אגודת הסטודנטים במרכז הבינתחומי בהרצליה, הייתי קצינה בצבא ואף חברת מועצה בעיר תל אביב־יפו. דווקא מהסביבה הקרובה קיבלתי ביקורת, בעיקר מהמשפחה שלי שהיו מעדיפים שאתחתן ואגדל ילדים לפני הקריירה, אולם לא נתתי לביקורת להשפיע עליי והמשכתי בדרכי".
איזו עצה תוכלי לתת לנשים שרוצות לפתח קריירה מצליחה?
"העצה שלי לאותן נשים היא שבעבודה קשה, כוח רצון ויושרה פנימית הן יכולות לכבוש כל פסגה ולממש את עצמן".
למה תחום הביטוח נשלט עדיין בידי גברים?
"בשנים האחרונות עברנו דרך משמעותית בתפקידן של נשים במקומות עבודה שהיו שמורים לגברים בלבד. מבחינתי נשים יכולות לעשות כל תפקיד, בכל תחום בדיוק כמו גברים. הדרך לשוויון מלא במקומות תעסוקה עוד רחוקה אבל אין לי ספק שאנו בדרך לשם".
איך את רואה את עתידו של ענף הביטוח בכלל וסוכן/ת הביטוח בפרט?
"ענף הביטוח יהיה חייב להתאים את עצמו לשינויים שחלים בענף כולו בעולם, אמנם תפקידו של סוכן הביטוח והיחס האישי הוא חשוב, אולם גם האפשרות להתנהל עצמאית היא אופציה ראויה".

נאוה וייס – סמנכ"ל, מנהלת מחוז ראשי ב"שלמה – חברה לביטוח”

"הדרך להצלחה אינה קלה בלי קשר למגדר"

וייס

נתקלת בחסמים/אפליה בדרך להצלחה?
"לשמחתי, לא נתקלתי בחסמים או באפליה בגלל מגדר. כמעט בכל המקומות שבהם עבדתי, זכיתי לפרגון בהיותי מנהלת אישה. דווקא בשל היותי אישה, הצלחתי לשלב בין עמידה ביעדים לבין תמיכה והכוונת העובדים והסוכנים בחברה, תוך ניצול התכונות הקיימות בעיקר בנשים, כדוגמת אינטליגנציה רגשית גבוהה יותר והכלה. לשמחתי, הסביבה הקרובה תמכו כל העת בהחלטתי לפתח את הקריירה".
איזו עצה תוכלי לתת לנשים שרוצות לפתח קריירה?
"להחליט! הניסיון לתמרן בין אימהות מלאה ומסורה לפיתוח קריירה, מעמיד בפני נשים אינספור דילמות יומיומיות. אין נוסחה אחת נכונה לשילוב בין שני התפקידים הללו. לאחר ההחלטה לסדרי העדיפויות, יש לדאוג לגיבוי מהסביבה הקרובה, ואז לצאת לדרך, להיות מוכוונת מטרה, יציבה, עם ראש פתוח, להקשיב, ללמוד, לתת דוגמא אישית, להאמין שזו הדרך, ובעיקר לאהוב את התפקיד ללא תנאי וללא גבול".
מדוע תחום הביטוח נשלט על ידי גברים?
"דווקא בתחום הביטוח והפיננסים, אחוז הנשים המגיעות לתפקידי ניהול גבוה משמעותית, מזה הקיים בשוק. בשנים האחרונות יש שינוי משמעותי בקידום נשים, וניתן לראות יותר נשים בתפקידי ניהול בתחום הביטוח. יחד עם זאת, לצערי לא בתפקידי ליבה אלא יותר בתפקידי שירות".
איך את רואה את שוק הביטוח בעתיד ואת סוכן הביטוח?
"שוק הביטוח יעבור שינויים בעתיד הקרוב וילך לכיוון דיגיטלי. הסוכן ימשיך בעבודתו אך יאלץ להתאים את עצמו לפרופיל החדש ולהשתמש בכלים הדיגיטליים שיעמדו לרשותו. בשל שינויים אלה הסוכן ייבחן על מקצועיות ושירות אך עדיין המגע האישי של הסוכן יישאר חשוב ללקוחות, בעיקר בשוק הישראלי".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email