בהשפעת הסם: גידול בתאונות הדרכים במדינות בארה"ב שאישרו לגליזציה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נתוני חברות הביטוח בארה"ב מצביעים על גידול של 6% במספר תאונות הדרכים בקולראדו, נבדה, אורגון וושינגטון, שאישרו לגליזציה של השימוש במריחואנה. זאת בהשוואה למדינות הסמוכות שלא הנהיגו לגליזציה לפי בדיקה של מכונים לנתונים סטטיסטיים בענף הביטוח.

לפי הנתונים חלה עליה במספר תאונות כלי רכב מאז הנהגת הלגליזציה של השימוש במריחואנה. המסקנות האלה מבוססות על ניתוח נתוני תאונות הדרכים מינואר 2012 עד אוקטובר 2017.

השימוש במריחואנה משפיע על הנהיגה | צילום: shutterstock

תביעות על תאונות כלי רכב הן התביעות הנפוצות המוגשות לחברות הביטוח. הגורם האשם הם הנהגים. נשיא מכון המחקר ,IIHS-HLDI דוויד הארקי מציין שנתוני המחקר מצביעים שהלגליזציה של השימוש במריחואנה בעלת השפעה שלילית על הבטיחות בכבישים. לכן, המדינות השוקלות לגליזציה של המריחואנה חייבות להתחשב בתוצאות המחקר.

לויד'ס תזרוק ברוקרים שמסרבים לעבור לדיגיטציה

תאגיד הביטוח הגדול לויד'ס מזהיר שבכוונתו להפסיק את חברותם של ברוקרים שיסרבו ב־2019 לעבור לדיגיטל בניהול פעילותם. המטרה לעבור לניהול האלקטרוני כדי לקצץ בהוצאות. לויד'ס סיים את 2017 בהפסד של 2.52 מיליארד דולר, ההפסד הגדול ביותר בעשור הזה. נתוני ההפסד הגדולים האיצו את הנהלת לויד'ס לפעול להתייעלות ולדרוש מהברוקרים וחתמי הביטוח להתאים את פעילותם לעידן הדיגיטל.

למעשה, לויד'ס החלה את המעבר לדיגיטל כבר ב־2016, מהלך שעורר התנגדויות של חתמים וברוקרים קטנים שמעדיפים להסתובב בבניין לויד'ס בלונדון עם מזוודות שבהן הסכמי נייר. על פי ההנחיות החדשות, כבר ברבעון הראשון של השנה כ־40% מהסיכונים יתבצעו במערכת האלקטרונית. ואילו ברבעון השני של השנה יתבצעו כ־50% מהסיכונים דרך המערכת האלקטרונית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email