18 מיליארד דולר – תשלומי הכופר להאקרים ב-2020

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סכום עתק של מיליארדי דולר שולם כדמי כופר לכנופיות האקרים ברחבי העולם בשנת 2020. נזקים אלה נגרמו מהתקפות הסייבר. מחקר של חברת האבטחה "אמסיסופט" מניו זילנד העלה שהדרישה לסכום דמי כופר זינקה בשיעור של 80% בשנה החולפת ונמצא כי ב-2020 הגיע היקף תשלום דמי הכופר בעולם לכ-18 מיליארד דולר.

הניתוח של היקף התשלומים נעשה על בסיס של יותר מ-500 אלף אירועים של תשלומי כופר. אולם, בחברת האבטחה מעריכים שרק רבע מהאירועים של דרישות לתשלומי אבטחה מדווחים. אנשי החברה מתריעים שאין דרישה מצד סוכנויות אבטחת סייבר לדווח על אירועים של דרישה לתשלומי כופר מצד כנופיות האקרים ובשל כך אין נתונים מדויקים על תשלומי הכופר, אבל הנתונים המדווחים מצביעים על היקף הבעיה.

מסמכים תמורת דמי כופר | צילום: ThinkstockPhotos

מניתוח הנתונים, נמצא שארה"ב היא הפגיעה ביותר מהתקפות סייבר. נמצא כי בארה"ב היו 23,661 אירועים מדווחים והיקף תשלומי הכופר הסתכמו ב-3.68 מיליארד דולר. במקום השני נמצאת איטליה עם 9,226 אירועים בסך תשלומים של 1.38 מיליארד דולר. ספרד במקום השלישי, צרפת במקום הרביעי וגרמניה במקום החמישי, ואת העשיריה הראשונה סוגרת ניו זילנד.

אנשי חברת האבטחה מציינים עוד כי בשנת מגפת הקורונה היה גידול ניכר בדרישות תשלומי הכופר על ידי האקרים. הדבר הכביד על חברות ועסקים שהיתה להם פעילות עסקית מצומצמת. נראה, כי ההאקרים ניצלו גם את המעבר לעבודה מהבית כדי לחדור למערכות מחשוב ולשגר דרישות לתשלומי כופר.


מגוונות שירותים: חברות ביטוח יסדירו צוואות למבוטחים

חברות הביטוח מחפשות דרכים לגוון את השירותים הניתנים למבוטחים. אחת מהן, חברת ביטוח אוסטרלית גדולה החליטה ליזום שירות של הסדרת צוואות לאלפי המבוטחים שלה, לאחר שהתברר לה של-10 מיליון אוסטרלים אין צוואות חוקיות. לפי המחקר גם לכ-60% מהבריטים אין צוואות.

כדי להסדיר שירות הכנת צוואות, חברת ביטוח החיים והביטוח הרפואי הגדולהAIA באוסטרליה התקשרה עם Your Wills, חברה אוסטרלית המתמחה בהכנת צוואות להגנת הנכסים של לקוחותיה. היא מחזיקה במאגר של 3.8 מיליון לקוחות שהוכנו עבורם צוואות חוקיות.

במסגרת השירות החדש יוכלו מיליוני המבוטחים שך חברת הביטוח להשתמש בפלטפורמה הדיגיטלית של Your Wills להנפקת הצוואה. המבטחת מציינת כי השירות מאפשר למבוטחים לטפל בעריכת הצוואה בבתיהם עם כל הנוחיות, כך שיוכלו להיות מאורגנים להמשך חייהם. המבטחת האוסטרלית מבטיחה ללקוחותיה שיקבלו הנחה משמעותית בשירות הוצאת הצוואות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email