2018 – השנה הגרועה ביותר בעשור האחרון לחברות הביטוח הבינלאומיות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

שנת 2018 צפויה להיות השנה הגרועה ביותר בעשור האחרון לחברות הביטוח הבינלאומיות. הסיבה לכך? אסונות הטבע הרבים שפקדו מדינות רבות ברחבי העולם. הערכה זו מבוססת על מאזני חברות הביטוח לרבעון השלישי של השנה. הערכה ראשונית מצביעה על היקף נזקים כלכליים, מההוריקנים בארה”ב ובאסיה, שמסתכמים בכ־20 מיליארד דולר.

על פי נתונים של פייננשל טיימס, יותר מ־20 חברות הביטוח המובילות בעולם רשמו הפסדים של 9.1 מיליארד דולר ברבעון השלישי. AIG פירסמה אזהרת הפסד של כ־1.7 מיליארד דולר.

הוריקן פלורנס | צילום: shutterstock

חברת המעקב אחר אסונות טבע RMS מציינת שברבעון השלישי של השנה פקדה מכת הוריקנים את ארה”ב ואלה גרמו לנזקים של כ־31 מיליארד דולר. בנוסף פרצו שריפות בקליפורניה, וברבעון השלישי של השנה היו 32 שריפות בקליפורניה בלבד. בנוסף היו הוריקנים שפקדו את מדינות דרום מזרח אסיה, כולל יפן.

על רקע הנתונים האלה, קובעים מומחי הביטוח ששנת 2018 תהיה השנה הגרועה בעשור החולף לחברות הביטוח. הנתונים האלה הם אות אזהרה שסקטור הביטוח לא נהנה יותר מהיקף נזקים נמוך מאסונות טבע כפי שהיה ב־2015 ו־2016 .

גובה הפיצוי: מחלוקת בין בעלי הגשר האיטלקי שקרס לחברה המבטחת

מחלוקת נתגלתה בין חברת התשתיות האיטלקית ATLANTIA לבין חברת הביטוח ביחס לגובה הפיצוי על קריסת גשר גנואה ומשפחות 43 ההרוגים. החברה האיטלקית כבר ביצעה הפרשה של כ־350 מיליון אירו לבינוי מחדש של הגשר.

ATLANTIA ספגה ביקורת קשה מממשלת איטליה על תחזוקת הגשר. ועדת חקירה ממשלתית מנהלת חקירה ביחס לתפקוד החברה בתחזוקת הגשר והמחדלים שנתגלו ביחס ליסודות רעועים של הגשר.

חברת התשתיות האיטלקית דיווחה על המחלוקת שניתגלעה מול המבטחת שלה, ונמנעה מלנקוב את שמה. חילוקי הדעות הם לגבי הכיסוי של חבות צד שלישי של חברת התשתיות. החברה דיווחה שרווחיה ירדו בשיעור של 15% בתשעת החודשים הראשונים של השנה ביחס לתקופה המגבילה אשתקד. הרווח הסתכם ב־733 מיליון אירו, לעומת 767 מיליון אירו.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email