67% מהצרכנים תומכים בהחלטה לאפשר רק לסוכני ביטוח למכור ביטוח נסיעות לחו"ל

כך עולה מסקר המועצה לצרכנות בעקבות ההחלטה לאפשר רק לסוכני ביטוח למכור ביטוחי נסיעות לחו"ל; מנכ"ל המועצה עופר מרום: "כשצרכן רוכש ביטוח הוא חייב להיות סמוך ובטוח כי מי שמכר לו מבין את מהות ואופי הנסיעה - ביטוח מותאם יחסוך עוגמת נפש וכסף רב"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ב-1 למאי נכנסה לתוקפה החלטת הממונה על שוק ההון לפיה רק סוכני ביטוח וחברות ביטוח יוכלו למכור ביטוח נסיעות לחו"ל. זאת לאחר שבלשכת סוכני ביטוח טענו כי מדובר בעבירה על החוק שכן רק בעל רישיון למכירת ביטוח רשאי לעשות זאת. ההנחה שעמדה מאחורי ההחלטה היא שביטוח הנסיעות אינו מוצר מדף ויש צורך במומחיות, ידע ורישיון על מנת למכור ביטוח לנוסעים.

מסתבר שבמועצה לצרכנות מתקבלות תלונות צרכנים שנסעו לחו"ל ורכשו ביטוח לא מותאם ונאלצו להתמודד עם תשלומים לבתי חולים בחו"ל בשל מחלה או פציעה, אובדן כבודה שלא בוטחה או הפסד כספי בשל ביטול טיסה.

הציבור נותן אמון בסוכני הביטוח | צילום: Shutterstock

אי לכך ביצעה המועצה סקר צרכנים, באמצעות חברת גיאוקרטוגרפיה, בו נשאלו 500 אנשים מעל גיל 18. ממנו עולים הממצאים הבאים: 67%, כשני שליש מהטסים לחו"ל, תומכים בהחלטה לאפשר רק לסוכני ביטוח למכור ביטוח נסיעות לחו"ל. עם זאת,78% אחוזים שהשינוי לא ישפיע על החלטתם לרכוש ביטוח נסיעות.

ביטוח נסיעות במספרים

מרבית הטסים לחו"ל, 95%, רוכשים ביטוח נסיעות דרך:

חברת ביטוח – 45%; קופת חולים – 21%; חברות האשראי – 19%; סוכן נסיעות – 12% 

  • 66% מהטסים לחו"ל בחרו בעצמם את הגורם ממנו רוכשים את הביטוח
  • לשליש מהם הוצעה ההצעה לביטוח ואופיו על ידי סוכן/נציג
  • 43% רכשו את הביטוח באתר האינטרנט אחרי הזמנת החופשה
  • 48% מהצרכנים מבצעים זאת בשיחת טלפון
  • רק 7% רכשו את הביטוח בסוכנות הנסיעות
  • למעלה ממחצית מהרוכשים (54%) אומרים כי הפוליסה הותאמה למצבם הבריאותי ולאופי הנסיעה
  • 1 מתוך 5 נוסעים (כ-20%) הפעילו את הביטוח באחת הנסיעות שלו

מנכ"ל המועצה לצרכנות עופר מרום אומר כי "ביטוח נסיעות אינו מוצר מדף וכי התאמת הביטוח למהות הטיול ולנוסע היא קריטית. עלות יום אשפוז ביוון שונה מעלות יום אשפוז בניו יורק וביטוח  לצעיר היוצא לטיול אחרי הצבא שונה מזה של קשיש הנוסע לבקר את ילדיו הגרים בחו"ל. כשצרכן רוכש ביטוח הוא חייב להיות סמוך ובטוח כי מי שמכר לו אותו מבין את מהות ואופי הנסיעה – ביטוח מותאם יחסוך עוגמת נפש וכסף רב".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email