75 ארגונים לוחצים על חברות הביטוח להפסיק לבטח חברות רוסיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קואליציה של 75 ארגונים ועמותות בינלאומיים פועלת בימים האחרונים כדי שחברות ביטוח ומוסדות פיננסיים יפסיקו לעבוד עם חברות רוסיות בעקבות הפלישה של רוסיה לאוקראינה.

חברת ג'נרלי כבר נקטה בצעדים: היא סגרה את הסניף שלה במוסקבה וניתקה את קשריה עם חברות ביטוח רוסיות. גם ממשלת בריטניה אסרה על לויד'ס וחברות ביטוח בריטיות לבטח את חברות התעופה הרוסיות ומתקני תעופה ברוסיה.

ארגון הביטוח האירופי אינשורנס אירופה ביטל את החברות של פדרציית הביטוח הרוסית. הארגון גם הביע תמיכה בעם האוקראיני.

פיטר בוסהארד, מתאם המסע הציבורי FUTURE, מציין שתעשיית הנפט הרוסית אינה יכולה לפעול מבלי שיהיה לה כיסוי ביטוחי, אולם חברות הביטוח לא נקטו בצעדים. "כפי  שיזמים ואנשי כספים פעלו וגרמו נזקים של מיליארדים לכלכלה הרוסית, המבטחים צרכים להפסיק מיידית את שירותי הביטוח לתעשיות הפחם, הנפט והגז ולעמוד לצד אוקראינה", אמר בוסהארד.

בינתיים מדווחים מלויד'ס כי חתמים מסרבים לתת כיסוי לסיכוני מלחמה בים השחור. חברות ספנות המצליחות להשיג כיסוי לסיכוני מלחמה נדרשות לשלם פרמיה גבוה ב-5% מאשר זו שהייתה לפני המלחמה באוקראינה.


4.5 מיליארד אירו: פיצוי המבטחים באירופה על נזקי הסופות בפברואר

המבטחים באירופה יפצו ב-4.5 מיליארד אירו את המבוטחים על נזקי סופות Dudley ו-Eunice. נזקי הסופות בגרמניה יסתכמו ב-40% מסכום הפיצוי, כך קובע דוח חברת RMS המעריכה נזקי סיכונים.

הסערות גרמו לנזקים קשים למבנים ולתשתיות. צילום: shuterstock

הסערות הקשות גרמו נזקים גם בבריטניה, אירלנד, צרפת, בלגיה, דנמרק, שווייץ, אוסטריה, צ'כיה, פולין וסלובקיה. הן גרמו לנזקים גדולים, בלתי זכורים מזה שנים. מלבד שטפונות, נגרמו נזקים כבדים לתשתיות, תחנות כח ואף לאצטדיונים. גם אלפי מכוניות ניזוקו וחלקן אינן ניתנות לתיקון.

חברות הביטוח באירופה התארגנו על מנת לטפל בשטף התביעות שמגישים המבוטחים. החברות משתמשות גם במז"לטים כדי לצלם את הנזקים שנגרמו בערים ואף באיזורים כפריים. המבטחים גם גייסו מספר גדול של שמאים כדי לבצע את הערכת הנזקים. המטרה היא שכספי הפיצוי יגיעו למבוטחים בזמן קצר וללא סיבוכים ביורוקרטים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email