81% מהסוכנים: "הקטנו פעילות עם החברות הבולטות במכירה ישירה"

כך עולה מסקר שביעות רצון הסוכנים. כלל במקום הראשון בשביעות רצון הכללית; שומרה מובילה בקרב החברות הקטנות־בינוניות. וגם - איזו חברה תפקדה הכי טוב בתקופת הקורונה?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סקר שביעות הרצון של סוכני הלשכה שתוצאותיו פורסמו בכנס אלמנטר 2020 השבוע, מכתיר את כלל ביטוח גם השנה כחברה הגדולה שהכי כדאי לעבוד איתה בתחום האלמנטרי. הסקר, שבוצע על ידי מכון שריד, דירג את רמת השירות של החברות על פי שביעות רצון הסוכנים העובדים עמם, וכלל 855 סוכנים.

כלל דורגה במקום הראשון מבין החברות הגדולות עם ציון ממוצע כולל של 7.3 (מתוך 10), אחריה דורגו: הראל (7.1), איילון (6.85), מגדל (6.78), מנורה מבטחים (6.72), הפניקס (6.22).

חברת שומרה דורגה במקום הראשון מבין החברות הקטנות-בינוניות עם ציון ממוצע כולל של 8.13 (מתוך 10), אחריה דורגו: שירביט (7.36), ביטוח חקלאי (7.36), שלמה ביטוח (7.08), הכשרה (6.46).

ציון ממוצע כולל לחברה לשנת 2020 – חברות גדולות

בסקר נבחנו קריטריונים שונים של איכות השירות של חברות הביטוח, בהם: טיפול בתביעות, מקצועיות העובדים, זמינותם, גמישות החיתום, קבלת החלטות הנוגעות לתשלום התביעות, שקיפות בחישוב העמלות ועוד. כמו כן, נבחנה הנכונות של סוכן הביטוח להמליץ על חברת הביטוח בפני קולגה, ועל רצון להימנע מלעבוד מול אותה חברה.

חברת הפניקס היא החברה שהכי הרבה סוכנים המליצו שלא לעבוד איתה (23%), אחריה דורגו: מנורה (12%), מגדל (12%), כלל ( 10%), איילון (8%), הראל (6%).

בין החברות הבינוניות-קטנות, שירביט היא החברה שהכי הרבה המליצו לא לעבוד איתה (16%), אחריה דורגו: הכשרה (12%), שלמה ביטוח (8%), ביטוח חקלאי (8%), שומרה (4%).

ביניים: התפקוד בקורונה

השנה נמדדה גם שביעות הרצון מתפקוד החברות בתקופת הקורונה. בקטגוריה זו נבחנו חמישה מדדים: זמינות טלפונית, זמינות במיילים, נכונות לתת הקלות חיתומיות, נכונות לתת הנחות בתעריפים ואיכות השירות של התמיכה הטכנית.

למקום הראשון מבין החברות הגדולות הגיעה חברת כלל בכל המדדים; חברת שומרה הגיעה למקום הראשון בין החברות הבינוניות-קטנות.

נשיא לשכת סוכני הביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד אמר על תוצאות הסקר: "בשנה מורכבת זו, של התמודדות עם מגיפה עולמית, חברות הביטוח וסוכני הביטוח מצאו את עצמם בחזית הטיפול בעובדים, בעצמאים ובעצמאיות, בשמירה על זכויותיהם ומציאת פתרונות יצירתיים שלא נדרשו להם קודם לכן בהיקפם ובגיוונם. זאת שנה שבה חברות הביטוח, סוכני וסוכנות הביטוח נדרשו להפגין גמישות ויצירתיות רבה במיוחד, יחד עם תגובה מהירה לשוק משתנה עם צרכים משתנים ואני גאה בעמידה מול כל אתגר ובמהירות התגובה לשנות ולהתאים את עצמנו לדרישות והצרכים של השוק המשתנה".

סו"ב ישראל גרטי יו"ר הוועדה האלמנטרית: "אם למישהו היה ספק לגבי נחיצותם של סוכני וסוכנות הביטוח, שנת 2020 הוכיחה מעל לכל ספק ששום מענה אוטומטי, או הצעה ישירה לא יכולים להחליף את הידע והמקצועיות של סוכני וסוכנות הביטוח. בימים אלו במיוחד, הידע והמקצועיות של סוכני וסוכנות הביטוח נחוצים על מנת לתת פתרונות למאות אלפי שכירים ועצמאיים שאינם בקיאים בזכויותיהם הביטוחיות".

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים: "תוצאות הסקר משקפות את התפיסה השירותית שלנו, בה אנו מחויבים להעניק שירות מקצועי, איכותי, הגון ויעיל לסוכנינו, לקוחותינו ולכל בעלי העניין שלנו. זו שנה שלישית ברציפות בה אנו זוכים במקום הראשון – הוקרה המעידה על עבודה יסודית ויומיומית שאנו עושים בחברה, גם בתקופת שגרה וגם בתקופה לא פשוטה זו של משבר הקורונה, מתוך רצון אמיתי להעניק את השירות הטוב ביותר בענף ולהוכיח שאנו ראויים לאמון זה כל יום מחדש".

שלומי תמן, משנה למנכ"ל, הוסיף: "אנו מודים לסוכנינו על הבעת האמון המתמשכת, שהיא תוצר של מערכת יחסים הדדית וארוכת שנים. כחלק מראייה כוללת של עבודת הסוכנים אל מול הלקוחות, אנו פועלים כל העת לפיתוח פלטפורמות שירות ומוצרים מיטביים ומתקדמים, לנוחות סוכנינו ולקוחותיהם". 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email